Koris “Latvija” gatavojas koncertiem Elbas Filharmonijā!

Koris “Latvija” gatavojas koncertiem Elbas Filharmonijā!

Divos koncertos, 30. aprīlī un 2. maijā, Elbas Filharmonijā Hamburgā, Valsts Akadēmiskā kora Latvija sieviešu koris kopā ar Hamburgas Filharmonijas Valsts orķestri, Hamburgas zēnu kori un Gerhildi Rombergu (Gerhild Romberg, alts) diriģenta Kenta Nagano (Kent Nagano) vadībā izpildīs Gustava Mālera 3. simfoniju.

“Var teikt – grandiozs, monumentāls, ietilpīgs – taču neviens no šiem epitetiem nespēj aptvert visu to informāciju, kas ir Gustava Mālera Trešajā simfonijā. Lai saprastu komponista domāšanas mērogu, viņa laikmetu – skaisto Vīnes dekadenci pirms Pirmā pasaules kara traģiskās eksplozijas, mākslinieka vientulībā dzimušās alkas pēc mīlestības kā vienīgā siltā un dzīvinošā spēka, – lai visu to aptvertu, jāatceras, ka mūzika ir laika māksla un soli pa solim jāiziet viss Trešās simfonijas ceļš no pirmās takts līdz pēdējai, ne lappusei nepārlecot pāri. Tas ir ceļš no Bakha un Pāna svētkiem caur puķu stāstiem, un zvēru stāstiem, un Nīčes atgādinājumu par prieku, kas alkst mūžības, un eņģeļu naivajām rotaļām līdz mīlestības triumfam grandiozā simfoniskā uguņošanā,” – tā šīs simfonijas saturu redzējis pats komponists, bet viņa domu vārdos ietērpis Orests Silabriedis.

Vairāk par koncertiem: https://www.elbphilharmonie.de/en/whats-on/hamburg-philharmonic-state-orchestra-kent-nagano-2g/16458