4. martā tiešsaistes koncerts BALTIJAS MŪZIKA UKRAINAS ATBALSTAM

4. martā tiešsaistes koncerts BALTIJAS MŪZIKA UKRAINAS ATBALSTAM

4. martā plkst. 11.05 no Lielās ģildes raidīsim koncertu “Baltijas mūzika Ukrainas atbalstam”, tas būs dzirdams Latvijas Radio 3 “Klasika” un skatāms LTV1 un portālā LSM.lv. Koncertā klātienē un speciāli šim notikumam veidotā videoierakstā piedalīsies Baltijas valstu orķestri un kori.

Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris Andra Pogas vadībā atskaņos Ukrainas himnu un Pētera Vaska lūgšanu Dona nobis pacem (“Dod mums mieru”).

Ar videoierakstiem koncertā piedalīsies kolēģi no citiem Baltijas valstu koncertnamiem. Igaunijas Valsts simfoniskais orķestris Tomasa Zanderlinga vadībā spēlēs Arvo Perta “Dziedājumu Bendžamina Britena piemiņai”. Kauņas Valsts koris un Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris Gintara Rinkēviča vadībā atskaņos vienu daļu no Broņus Kutāviča simfonijas-oratorijas “Epitāfija pagājušiem laikiem”. Latvijas Radio koris, Sinfonietta Rīga un ērģelniece Ilze Reine Sigvarda Kļavas vadībā dos Artura Maskata lamentāciju Lacrimosa. Līdzās Baltijas valstu komponistu darbiem skanēs arī ukraiņu komponista Miroslava Skorika “Melodija” Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Normunda Šnē lasījumā.

Aizlūdzam un aicinām turpināt dot ieguldījumu Ukrainas atbalstam vietnē ziedot.lv.