Video

Svētki kora pilī - 28. un 29. decembrī

Gada nogalē Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieki izdziedās svētku koncertprogrammu bērniem

Koncertā izskanēs Lauras Jēkabsones, Artura Maskata, Emīla Dārziņa, Raimonda Paula, Arvīda Žilinska, Ingus Baušķenieka kompozīcijas korim, kā arī vairākas īpaši šim notikumam veidotas dziesmu apdares. Koris ļausies gan ziemas noskaņu melodijām, kā piemēram, “Svētki ledus pilī”, “Laba slava sniedziņam”, gan arī smieklu un prieka piepildītiem skaņdarbiem – “Bļaustīklis”, “Torte” u.c. Koncertā paredzēts brīdis kora improvizācijai. Kā tas varētu skanēt?!

Koncertprogrammu papildinās smilšu kino stāsti, ko mūzikas pavadībā radīs smilšu animācijas māksliniece Guna Miķelsone. Smilšu animācijas priekšnesumi ir unikāli un rada gaistošu mirkļa burvību – divreiz vienādi neatkārtojami, gluži tāpat kā kora dziedājums.

Būtiska daļa no koncertprogrammas veltīta tam, lai mazie klausītāji izprastu kora vienības noslēpumus – no kā sastāv koris, ko kora dziedātāji var ar savām balsīm paveikt, kādi ir diriģenta uzdevumi, galu galā – kā tad kļūt par kora dziedātāju… šo visu un vēl citas svarīgas kora dzīves nianses sapņu un sirsnības pilnā stāstā savīs teicējs Rihards Miķelsons. Pie klavierēm Māris Vitkus. Scenārija autore Linda Rudene.

Projekts ir izstrādāts ar VKKF mērķprogrammas ““Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu.

Uz Rīgu peld mana debesu Dole - Inese Zandere

Kurš gan cits, ja ne Inese Zandere spēs pastāstīt par dzīvi krāsojošiem notikumiem un detaļām, kas saistās ar viņas dzejoļu ieskandināšanu?! Koncerts “Uz Rīgu peld mana debesu Dole” izskanēs 24. septembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, aktieri Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš un diriģents Māris Sirmais aicina klausītājus apmeklēt koncertu “Uz Rīgu peld mana debesu Dole”, kurā tik atzīmēta Ineses Zanderes jubileja. Koncertā izskanēs jau zināmas dažādu komponistu dziesmas ar Ineses Zanderes dzeju, kā arī pirmatskaņojumi un vēl nepublicētas dzejas lasījumi.

Atzīmējot latviešu dzejnieces un grāmatu autores Ineses Zanderes apaļo jubileju, koncertā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tiks atspoguļotas daudzveidīgās, bieži vien paralēlās un radikāli atšķirīgās interpretācijas, kas rodas dzejas tekstu mijiedarbībā ar komponistu muzikālajām idejām. Inese Zandere dzeju un grāmatas raksta gan bērnu, gan pieaugušo auditorijai un savos darbos ar dažādiem līdzekļiem panāk šķietamu vieglumu, vienkāršību un ļoti tiešu emocionālu iedarbību. Iespējams, ka tieši šo iemeslu dēļ tik daudz komponistu izvēlas viņas tekstus savām kompozīcijām. 24. septembra koncerta programmā iekļauti komponistu Valta Pūces, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Artura Maskata, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Platona Buravicka, Mārtiņa Bruna u.c. skaņdarbi, kuros izmantota Ineses Zanderes dzeja. Koncerta skaņdarbus vienotā plūdumā savīs aktieru Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa lasījumi.

Apmeklētājiem pirms un pēc koncerta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrija Draugu telpā būs iespēja vērot Ināras Kolmanes veidoto videofilmu par Inesi Zanderi un citus Latvijas Televīzijas arhīva materiālus, kā arī koncertu un izrāžu ierakstus.

Interesanti, ka savu 50 gadu jubileju dzejniece svinēja vietā, kur tagad uzcelta Latvijas Nacionālā bibliotēka – latviešu tautas zinību, garīgā spēka un gaismas simbols. Desmit gadus atpakaļ tur bija tikai pamati, bet šogad dzejniece savu jubileju atzīmēs bibliotēkā, Ziedoņa zālē.

Uz Rīgu peld mana debesu Dole - Kaspars Znotiņš

2018. gada 24. septembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Ziedoņa zālē” skanēs Ineses Zanderes jubilejas koncerts “Uz Rīgu peld mana debesu Dole”.

Šogad latviešu dzejniece un grāmatu autore atzīmē savu dzimšanas dienu un šim notikumam par godu Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, aktieri Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš un diriģents Māris Sirmais ir izveidojuši koncertprogrammu, kurā tiks atskaņoti latviešu komponistu darbi ar Ineses Zanderes dzeju.

Atzīmējot Ineses Zanderes apaļo jubileju, koncertā tiks atspoguļotas daudzveidīgās, bieži vien paralēlās un radikāli atšķirīgās interpretācijas, kas rodas dzejas tekstu mijiedarbībā ar komponistu muzikālajām idejām. Inese Zandere dzeju un grāmatas raksta gan bērnu, gan pieaugušo auditorijai un savos darbos ar dažādiem līdzekļiem panāk šķietamu vieglumu, vienkāršību un ļoti tiešu emocionālu iedarbību. Iespējams, ka tieši šo iemeslu dēļ tik daudz komponistu izvēlas viņas tekstus savām kompozīcijām. 24. septembra koncerta programmā iekļauti komponistu Valta Pūces, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Artura Maskata, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda u.c. skaņdarbi, kuros izmantota Ineses Zanderes dzeja. Koncerta skaņdarbus vienotā plūdumā savīs aktieru Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa lasījumi.

Apmeklētājiem pirms un pēc koncerta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrija Draugu telpā būs iespēja vērot Ināras Kolmanes veidoto videofilmu par Inesi Zanderi un citus Latvijas Televīzijas arhīva materiālus, kā arī koncertu un izrāžu ierakstus.

Interesanti, ka savu 50 gadu jubileju dzejniece svinēja vietā, kur tagad uzcelta Latvijas Nacionālā bibliotēka – latviešu tautas zinību, garīgā spēka un gaismas simbols. Desmit gadus atpakaļ tur bija tikai pamati, bet šogad dzejniece savu jubileju atzīmēs bibliotēkā, Ziedoņa zālē.

21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls - Jānis Ķirsis

Garīgās mūzikas festivāla Latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumu koncertā 4. septembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā izskanēs grupas Framest līdera un komponista Jāņa Ķirša jaundarbs “Ādams un Ieva”, kas rakstīts korim a cappella un 50 mobilajiem telefoniem. Komponists video stāsta par skaņdarbā izmantoto stāstu un savu saistību ar garīgo mūziku.

4. septembrī izskanēs četri pasaules pirmatskaņojumi. Līdzās Jāņa Ķirša skaņdarbam tiks atskaņots mūzikas algoritmu meistara Platona Buravicka skaņdarbs trīs valodās “Dziesmas par zemi, dziesmas par māju”, grupas Latvian Voices dalībnieces, dziesmu autores un aranžētājas Lauras Jēkabsones jaundarbs “Lilith” (Lilita), kuru autore veltījusi stāstam par Lilitu, Ādama pirmo sievu pēc senebreju mitoloģijas. Koris pirmatskaņos arī pianista un komponista Vestarda Šimkus skaņdarbu “Missa brevis” korim un instrumentālam trio (klavieres, čells, vijole). Pie klavierēm pats komponists.

21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls - Vestards Šimkus

Vestards Šimkus 21. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla jaundarbu koncertam radījis skaņdarbu “Missa brevis” (Mazā mesa) jauktajam korim a cappella un nelielam kameransamblim – klavierēm, vijolei un čellam. Par komponista un pianista sadarbību ar valsts Akadēmisko kori “Latvija”, kā arī vairāk par jaundarbu klausies video!

Latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumu koncerts ir tradicionāls un klausītāju iemīļots festivāla notikums. Šī gada festivālā koncerts notiks 4. septembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā, kad izskanēs grupas Framest līdera un komponista Jāņa Ķirša jaundarbs “Ādams un Ieva”, mūzikas algoritmu meistara Platona Buravicka darbs “Dziesmas par zemi, dziesmas par māju”, grupas Latvian Voices dalībnieces, dziesmu autores un aranžētājas Lauras Jēkabsones jaundarbs, kas veltīts stāstam par Lilitu, Ādama pirmo sievu pēc senebreju mitoloģijas un jaun minētais pianista un komponista Vestarda Šimkus jaundarbs – neliela mesa korim un instrumentālam trio (klavieres, čells, vijole).

21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls - Valdis Tomsons, Ralfs Šmīdbergs

Šī gada Garīgās mūzikas festivālā viesosies pasaules kormūzikas aprindu slavenība Stīvens Leitons (Stephen Layton). Par to, ar kādu dedzību un satraukumu Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” dziedātāji gaida šo tikšanos, klausieties Valda Tomsona un Ralfa Šmīdberga stāstījumā.

25. augusta koncertā “Pulenks. Martēns. Ešenvalds” dzirdēsiet Fransisa Pulenka sakrālās mūzikas šedevru “4 motetes ciešanu laikam”, Franka Martēna krāšņo “Mesa” dubultkorim a cappella un Ērika Ešenvalda 2007. gadā komponēto meistardarbu ”The Sun Dogs” (Viltus Saules).

21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls - Māris Ošlejs

No 18. augusta līdz 8. septembrim Rīgā, Liepājā un Stirnienē izskanēs 21. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncerti!

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” direktors un festivāla izpildproducents Māris Ošlejs arī šovasar aicina klausītājus uz 21. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu. Šogad festivālam aprit divdesmit pirmā gadskārta un ir gaidāmi 6 koncerti, kas izskanēs ne tikai Rīgas dievnamos, bet arī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un īpašā simtgades sumināšanas koncertā Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā.

21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls - Laura Jēkabsone

4. septembrī izskanēs 21. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumu koncerts. Šī koncerta vienīgā komponiste sieviete Laura Jēkabsone video dalās ar stāstu par savu skaņdarbu “Lilith” (Lilita) – intriģējoši, sievišķīgi un mērķtiecīgi!

Latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumu koncerts ir tradicionāls un klausītāju iemīļots festivāla notikums. 4. septembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā izskanēs grupas Framest līdera un komponista Jāņa Ķirša jaundarbs “Ādams un Ieva”, mūzikas algoritmu meistara Platona Buravicka darbs “Dziesmas par zemi, dziesmas par māju”, grupas Latvian Voices  nbm  dalībnieces, dziesmu autores un aranžētājas Lauras Jēkabsones jaundarbs, kas veltīts stāstam par Lilitu, Ādama pirmo sievu pēc senebreju mitoloģijas un pianista un komponista Vestarda Šimkus jaundarbs – neliela mesa korim un instrumentālam trio (klavieres, čells, vijole).

Laura Jēkabsone, grupas Latvian Voices līdere, dziesmu autore un aranžētāja ir uzrakstījusi darbu par Lilitu, Ādama pirmo sievu pēc senebreju mitoloģijas. Sīraha gudrības grāmatas rakstos vēstīts par Lilitas nepakļaušanos Ādamam, kā rezultātā viņa pametusi paradīzi, nošķīrusies no Dieva un kļuvusi par dēmonu. Vēlāk Dievs radīja Ievu no Ādama ribas, simbolizējot sievietes pakļaušanu un konflikta izbeigšanu.

Pianistam Vestardam Šimkum ir tapusi neliela mesa jauktajam korim un instrumentālam trio (klavieres, čells, vijole). Šī mūzikas skaņu saruna iecerēta kā ceļš, pa kuru mēs visi kopā dosimies kaut nelielu solīti tās gaismas virzienā, kura, cerams, ir dievišķa.

Grupas Framest līderis Jānis Ķirsis jaundarbu koncertam iecerējis rakstīt darbu „Ādams un Ieva”, kas veltīts mīlestības trīsvienībai – Ādamam, Ievai un Dievam. Par pamatu ņemtas Māra Subača pasakas par dialogu starp Ādamu un Dievu, kur Ādams ļoti naivi un tajā pašā laikā godīgi sarunājas ar Radītāju. Šajos dialogos izskan jautājumi – Kas ir dzīvības pamatā? Kas ir mīlestības pamatā? Kā būvējas un veidojas attiecības un garīgā pasaule?

Algoritmu meistaram, komponistam Platonam Buravickim ir tapis darbs “Dziesmas par zemi, dziesmas par māju’’ – par to, kā cilvēce attiecas izturas pret savu dzīvesvietu, kā viņi dzīvo uz zemes, un kā viņi prot vai arī neprot uz tās dzīvot.

Garīgās mūzikas festivāla aizsākumi meklējami 1998. gadā, kad Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” pirmo reizi organizēja festivālu, kura mērķis bija Rīgas kultūras dzīves bagātināšana un sabiedrības garīgā līmeņa atjaunošana. Garīgās mūzikas festivāls ieviesa žanrisku dažādību festivālu kustībā Latvijā, galveno uzmanību pievēršot vokāli instrumentālu darbu atskaņošanai un a cappella muzicēšanai.

21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls - Platons Buravickis

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un festivāla mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māri Sirmais arī šovasar aicina klausītājus uz Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu. Šogad festivālam aprit divdesmit pirmā gadskārta un ir gaidāmi 6 koncerti, kas izskanēs ne tikai Rīgas dievnamos, bet arī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un īpašā simtgades sumināšanas koncertā Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā.

Festivāla atklāšanas koncerta programma izskanēs divas reizes – 18. augustā Liepājā sadarbībā ar festivālu “Liepājas vasara” un 23. augustā Rīgā, Sv. Pētera baznīcā. Programmā klausītāju mīlētais un hrestomātiskais Džuzepes Verdi “Rekviēms”, ko Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” atskaņos sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un temperamentīgo diriģentu Gintaru Rinkēviču (Lietuva).

25. augusta vakarā Rīgas Sv. Pētera baznīcā gaidāma īpaša kora “Latvija” atkalsatikšanās ar pasaulslaveno diriģentu Stīvenu Leitonu (Lielbritānija). Diriģents Stīvens Leitons ir viens no pasaules izcilākajiem kora mūzikas interpretiem, kurš divas reizes ir saņēmis “Gramophone Awards” balvu, “Diapason d’Or” ECHO Klassik balvu un četras reizes nominēts “Grammy” balvai. Diriģents koncertam ar kori “Latvija” izvēlējies autorus, ar kuru skaņdarbu ieskaņojumiem viņš ieguvis kritiķu atzinību – koncertā izskanēs Fransisa Pulenka sakrālās mūzikas šedevrs “4 motetes ciešanu laikam”, Franka Martēna krāšņā “Mesa” dubultkorim a cappella un Ērika Ešenvalda 2007. gadā komponētais meistardarbs ”The Sun Dogs” (Viltus Saules).

31. augustā Garīgās mūzikas festivāla ietvaros koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais sniegs koncertu Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā. Pasākumā “Mirdzi Stirniene Latvijas zvaigznājā” tiks godināta Latvijas simtgade, kā arī tiks ieskandināti bīskapa Boļeslava Sloskāna 125 jubilejas svētki. Koncerta apmeklējums būs bezmaksas un pieejams jebkuram interesentam.

Tradicionāls un klausītāju iemīļots festivāla notikums ir latviešu komponistu jaundarbu pirmatskaņojumu koncerts – 4. septembrī Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā izskanēs grupas Framest līdera un komponista Jāņa Ķirša jaundarbs “Ādams un Ieva”, mūzikas algoritmu meistara Platona Buravicka darbs “Dziesmas par zemi, dziesmas par māju”, grupas Latvian Voices dalībnieces, dziesmu autores un aranžētājas Lauras Jēkabsones jaundarbs, kas veltīts stāstam par Lilitu, Ādama pirmo sievu pēc senebreju mitoloģijas un pianista un komponista Vestarda Šimkus jaundarbs – neliela mesa korim un instrumentālam trio (klavieres, čells, vijole).

Festivāla noslēguma koncerts izskanēs 8. septembrī Rīgas Domā, kad koris “Latvija” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri godinās šī gada jubilāru, vienu no 20. gadsimta mūzikas milžiem – ģeniālo un vitālo komponistu Leonardu Bernsteinu. Noslēguma programmā tiks atskaņots iespaidīgais vokālsimfoniskais skaņdarbs “Čičesteras psalmi”, kā arī viena no komponista pēdējām kompozīcijām “Misa Brevis” un elegantā “Serenāde” vijolei, orķestrim un iespaidīgam sitaminstrumentu sastāvam. Vijolkoncerta solo uzticēts Sandim Šteinbergam, pie diriģenta pults festivāla mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais.

Garīgās mūzikas festivāla aizsākumi meklējami 1998. gadā, kad Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” pirmo reizi organizēja festivālu, kura mērķis bija Rīgas kultūras dzīves bagātināšana un sabiedrības garīgā līmeņa atjaunošana. Garīgās mūzikas festivāls ieviesa žanrisku dažādību festivālu kustībā Latvijā, galveno uzmanību pievēršot vokāli instrumentālu darbu atskaņošanai un a cappella muzicēšanai.

LATVIJAS KOMPONISTI LATVIJAS SIMTGADEI - Māris Sirmais

4. maijā plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrijā izskanēs cikla “LATVIJAS KOMPONISTI LATVIJAS SIMTGADEI” noslēguma dižkoncerts, kurā piedalīsies trīs Latvijas profesionālie kori – Valsts akadēmiskais koris „Latvija”, Latvijas Radio koris un Rīgas kamerkoris „AVE SOL”, kā arī 18 vadošie Latvijas pašdarbības jauktie kori.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Māris Sirmais

Režisors – Elmārs Seņkovs

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Video noformējums – Artis Dzērve

Gaismu režija – Mārtiņš Feldmanis

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, diriģents Māris Sirmais un Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” aizsāka radošo laboratoriju, kuras laikā aptuveni 70 Latvijas komponisti radīja jaundarbus — a cappella dziesmas jauktajam korim, muzikāli portretējot piecas stihijas: uguni, ūdeni, zemi (Tēvzemi), debesis un mīlestību. Piecu koncertu cikls tika realizēts trīs gadu periodā, tam sākoties 2015. gada decembrī un noslēdzoties 2018. gada sākumā. 4. maijā šis cikls vainagosies īpašā noslēguma dižkoncertā, kurā izskanēs 14 skaņdarbu izlase.

Ēriks Ešenvalds – Senā prērija

“Senā prērija” ir daļa no Ērika Ešenvalda plašākā 2015. gadā komponētā darba “Prēriju vēja čuksti” Jūtas štata Simfoniskajam orķestrim un koriem, kas nu pārtapis par patstāvīgu kormūzikas kompozīciju ar vijoles solo, ko ierakstā iemūžinājusi Liepājas Simfoniskā orķestra pirmā vijole Ilze Zariņa. Ešenvalda darbā, kurā izmantots slavens 9. gadsimtā Bai Dzjuji sacerētais dzejolis, tēlotais plašais līdzenums nav tikai Ķīnas lauku ainava, bet arī bezgalīgās prērijas Amerikas rietumos.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija

Māris Sirmais, diriģents

Ilze Zariņa, vijole

Ierakstīrs 2017. gada septembrī un oktobrī Sv. Jāņa baznīcā, Rīgā

Normunds Slava, skaņu režisors

Dainis Juraga, video

Ēriks Ešenvalds – Ai, Danij, puis

“Ai, Danij, puis'” ir pazīstamās īru balādes “O Danny Boy” aranžējums, ko savulaik Pasaules koru olimpiādes ietvaros Rīgā pirmatskaņoja britu ansamblis “The King’s Singers” kopā ar pašmāju “Latvian Voices”.

Līdzās balādē paustajām skumjām un ilgām, kuras ierakstā iedziedājuši solisti Laura Štoma un Daumants Kalniņš, Ešenvalds ar savu raksturīgo harmonijas paleti uzbūris zaļās Īrijas pļavas.

Dziesmu “Ai, Danij, puis” Ēšenvalds aranžējis 2014. gadā.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija

Māris Sirmais, diriģents

Laura Štoma, soprāns

Daumants Kalniņš, baritons

Ierakstīrs 2017. gada septembrī un oktobrī Sv. Jāņa baznīcā, Rīgā

Normunds Slava, skaņu režisors

Dainis Juraga, video

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei - Jānis Lūsēns

Viens no astoņpadsmit 15. februāra koncerta “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” pirmatskaņojumu autoriem – Jānis Lūsēns.

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais klausītājiem piedāvā divarpus gadu ilgušās muzikālās laboratorijas – cikla “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” pēdējo koncertu, kas 2018. gada 15. februārī plkst. 19.00 tradicionāli izskanēs Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – Platons Buravickis

1. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē izskanēs cikla “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” 4. koncerts, kurā būs dzirdami 13 komponistu jaundarbi – dziesmas korim. Pirmizrādes gaidās autori stāsta par savām dziesmām un kora mūzikas lomu 21. gadsimtā. Intervijā komponists Platons Buravickis.

Video, montāža: Reinis Audriņš
Intervēja: Edgars Gertners
Koncerta producents: VAK Latvija

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – Edgars Raginskis

1. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē izskanēs cikla “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” 4. koncerts, kurā būs dzirdami 13 komponistu jaundarbi – dziesmas korim. Pirmizrādes gaidās autori stāsta par savām dziesmām un kora mūzikas lomu 21. gadsimtā. Intervijā komponists Edgars Raginskis.

Video, montāža: Reinis Audriņš
Intervēja: Edgars Gertners
Koncerta producents: VAK Latvija

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – Jēkabs Jančevskis

1. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē izskanēs cikla “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” 4. koncerts, kurā būs dzirdami 13 komponistu jaundarbi – dziesmas korim. Pirmizrādes gaidās autori stāsta par savām dziesmām un kora mūzikas lomu 21. gadsimtā. Intervijā komponists Jēkabs Jančevkis.

Video, montāža: Reinis Audriņš
Intervēja: Edgars Gertners
Koncerta producents: VAK Latvija

Ērika Ešenvalda simfonijas "Ziemeļu gaisma" pirmizrāde Kurzemē

“Lielās mūzikas balvas” 2015. gada laureāta nominācijā “Gada uzvedums”– Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas “Ziemeļu gaisma” – piedzīvos pirmizrādi Kurzemē.

Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” šī gada 12. augustā būs dzirdams Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā. Skatītājiem tiks uzburts stāsts par ziemeļu tautās leģendām apvīto polārblāzmu, ko paspilgtinās ekspedīciju laikā dokumentētie video un dabas skaņu materiāli.https://www.youtube.com/watch?v=XgKfpVm0mBs&feature=youtu.be

Ēriks Ešenvalds TĀLS CEĻŠ

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, diriģents Māris Sirmais.

Koncerts Latvijas Universitātes Lielajā aulā, 2012.gada 12. oktobrī.

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – Kaspars Zemītis

Kaspars Zemītis stāsta par savu jaundarbu Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un Māra Sirmā koncertu ciklam Latvijas komponisti Latvijas simtgadei.

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – Uģis Prauliņš

Uģis Prauliņš stāsta par savu jaundarbu Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un Māra Sirmā koncertu ciklam Latvijas komponisti Latvijas simtgadei.

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – Dace Aperāne

Dace Aperāne stāsta par savu jaundarbu Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un Māra Sirmā koncertu ciklam Latvijas komponisti Latvijas simtgadei.

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – Irīna Rebhūna

Irīna Rebhūna stāsta par savu jaundarbu Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un Māra Sirmā koncertu ciklam Latvijas komponisti Latvijas simtgadei.

Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – Renārs Kaupers

Renārs Kaupers stāsta par savu jaundarbu Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un Māra Sirmā koncertu ciklam Latvijas komponisti Latvijas simtgadei.

Ēriks Ešenvalds STARS

Valsts Akadēmiskais koris Latvija

Diriģents Māris Sirmais

Komponists Ēriks Ešenvalds

Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aula, 2012.gada 12.oktobrī.