Koris “Latvija” Kanādas koncertturnejas ietvaros debitē prestižajā Kērnera zālē

Koris “Latvija” Kanādas koncertturnejas ietvaros debitē prestižajā Kērnera zālē

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” kopā ar māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Māri Sirmo turpina pārsteigt klausītājus pasaulslavenās koncertzālēs – nesenajiem panākumiem izpārdotajā Elbas koncertzālē, kad koris koncertēja kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, tiek piepulcēts 5. jūlija vakara solokoncerts Kanādas prestižākajā koncertzālē “Koerner Hall”. Šī koncertzāle mūzikas gardēžu vidū ir izslavēta ar brīnišķīgo akustiku, kā arī dizaina eleganci un novietojumu Toronto pilsētvidē. Biļetes uz šo koncertu nebija iespējams iegādāties jau vairākas nedēļas pirms notikuma. Koncertā ar klausītāju ovācijām tika sveikti gan latviešu, gan kanādiešu komponistu darbi, daudzi no tiem veltīti īpaši korim “Latvija”.

Kora “Latvija” koncertturneja Kanādā noris no 3. līdz 13. jūlijam un tās laikā klausītājiem iespējams dzirdēt Baltijas kormūzikas pērles, kā arī Latvijas – Kanādas komponistu skaņdarbus. Trīs mūzikas festivālos – piecos koncertos un divās meistarklasēs skan Arvo Perta, Ērika Ešenvalda, Imanta Ramiņa, Tālivalža Ķeniņa, Jāņa Kalniņa, Pētera Vaska, Riharda Dubras, Veljo Tormis, Vaclovas Augustinas, Eleanoras Dalejas, Ērika Vitakra, Mortena Lauridsena u.c. autoru kompozīcijas.

Kora direktors Māris Ošlejs par Kanādas koncertbraucienu: “Papildus savām aktivitātēm Latvijā un Eiropā Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” cenšas vienu reizi sezonā piedalīties starpkontinentālā projektā – pagājušajā sezonā tie bija koncerti Pekinā un Šanhajā, nākamajā sezonā tie būs koncerti Honkongā, bet šīs vasaras koncerti Kanādā ir nozīmīgi ar to, ka mēs piedalāmies latviešu diasporas aktivitātēs – 15. Latviešu Dziesmu un Deju svētkos Kanādā (Toronto), kā arī festivālā “Music and Beyond” Otavā un Eloras festivālā. Ir vietā runāt arī par finansējumu – ja Ķīnā un Honkongā visus izdevumus sedz organizācijas, kas ielūdz kori uz koncertiem, tad Kanādas koncertbraucienam nozīmīgu daļu izdevumu (lidmašīnas biļetes un daļēji dienas naudas) sedz Latvijas Kultūras ministrijas finansējums. Esam ļoti pateicīgi Laurai Adlers par viņas nenogurstošo darbu, lai piesaistītu kora koncertbraucienam finansējumu no Kanādas Kultūras fonda (The Canada Council for the Arts), kā arī par palīdzību koncertturnejas organizēšanā. Sirsnīga pateicība 15. Latviešu Dziesmu un Deju svētku Kanādā rīcības komitejas priekšsēdim Jurim Ķeniņam un vicepriekšsēdim mūzikas nozarē Arturam Jansonam par sniegtajiem ierosinājumiem un atbalstu.”
2019. gadā koris “Latvija” atzīmē savu 77. sezonu. Šo gadu laikā kolektīvs kļuvis par vienu no atpazīstamākajiem Eiropas koriem, kura instrumentāli niansēto, vareno un reizē silti dzidro skanējumu mūzikas pasaule uzlūko kā brīnumu – ne velti Baltijas lielāko profesionālo kori savās koncertprogrammās vēlas redzēt izcili diriģenti un orķestri no visas pasaules. Žurnāls The New York Times savulaik kora “Latvija” skaņu raksturojis kā “izsmalcinātu, skaistu un krāšņu”.

Informācija par festivāliem un kora “Latvija” koncertiem Kanādā:
XV Latviešu Dziesmu un Deju svētki Kanādā: www.latviansongfest.com
Music and Beyond: www.musicandbeyond.ca
Elora Festival: www.elorafestival.ca