Kora kameropera bērniem EJ NU EJ

Kora kameropera bērniem EJ NU EJ

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais kora 80. jubilejas sezonā saviem jaunākajiem klausītājiem sagādājis pavasarīgu un skanīgu pārsteigumu – kora kameroperu bērniem EJ NU EJ.

EJ NU EJ ir stāsts par pilsētas puiku, kurš izdzīvo plašu emociju gammu, nonākot tramvajā vai ciemojoties pie vecmammas piejūras lauku mājās, domājot par tēta miegu vai laika zoba sagrauztu žogu. Pārdomas un sajūtas, kas uzrodas pēkšņi, gatavība aizraujošiem piedzīvojumiem un negaidītiem pavērsieniem vijas viscaur krāšņajai un atraktīvajai koncertizrādei.

Iestudējuma mūzikas autore, komponiste Laura Jēkabsone izcili pārzina kordziedāšanas iespējas un šajā kameroperā tās parāda maksimālā amplitūdā. Koris skan kā orķestris, veido dažādas ainavas – jūru, mežu, žogu, lauku, ceļu, caur savām balsīm realizē arī dažādas emociju gammas. Īpaši dinamisku kameroperu padara iestudējuma horeogrāfija un scenogrāfijas elementi, kuru neatņemama daļa ir kora dziedātāji. Korim dziedājumā pievienosies arī zēna solo – Reinards Blūmentāls, Aleksandrs Meri vai Lūkass Olekšs 

Iestudējuma režisors un scenogrāfijas autors ir Reinis Suhanovs, horeogrāfe – Elīna Gediņa, tērpu māksliniece – Kristīne Pasternaka, libreta autors – Mārtiņš Meiers. Librets balstīts Marta Pujāta dzejoļu grāmatā “Ej nu ej”, kas saņēmusi 2021. gada Latvijas Literatūras gada balvu nominācijā “Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem”. 

Gaidīsim Jūs Zirgu ielas koncertzālē (Kalķu iela 11a, ieeja no Zirgu ielas) koncertizrādēs: 

  • 24. martā, ceturtdien, plkst. 18.30 (pirmizrāde)
  • 26. martā, sestdien, plkst. 12.00 un 14.30 
  • 1. aprīlī, piektdien, plkst. 18.30
  • 2. aprīlī, sestdien, plkst. 12.00 un 14.30

Koncertizrāde vienā daļā (ilgums 1h). Paredzēta bērniem no 5 līdz 12 gadu vecumam.

 

Projekts tiek realizēts ar Valsts kultūrkapitāla un Rīgas Domes Izglītības, sporta un kultūras departamenta atbalstu.