Johana Sebastiana Baha “Mateja pasija” Honkongā

Johana Sebastiana Baha “Mateja pasija” Honkongā

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA dodas uz Honkongu, kur diriģenta Jāpa van Svēdena (Jaap van Zweden) vadībā 3. un 4. februārī izpildīs Johana Sebastiana Baha Mateja pasiju.

 

Šo nedēļu Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA pavada Honkongā, kur kopā ar Honkongas Filharmonijas orķestri un kori, Honkongas bērnu kori, solistiem Nicholas Phan, Davone Tines, Amanda Forsythe, Tamara Mumford, Paul Appleby, Apollo Wong noris mēģinājumi Mateja pasijas atskaņojumam. Leģendāro skaņdarbu diriģēs Honkongas Filharmonijas orķestra un Ņujorkas Filharmonijas orķestra mākslinieciskais vadītājs, holandietis Jāps van Svēdens.

 

Koris ar izcilo diriģentu sadarbojies vairākkārt, tostarp piedaloties Riharda Vāgnera Parsifals koncertuzvedumā 2010. gadā Concertgebouw, gan ieskaņojot šo opusu kopā ar Nīderlandes Radio filharmonisko orķestri un Nīderlandes Radio kori, kā arī atskaņojot Vāgnera Dievu mijkrēsli 2018. gada janvārī Honkongā, kur atgriežas šonedēļ.

 

“Mūsu Kunga Jēzus Kristus ciešanas, kā rakstījis evaņģēlists Matejs” – tā no latīņu valodas tulkojams pilns oratorijas nosaukums. Teksta pamatā – Mateja evaņģēlija nodaļas, kurās stāstīts par Kristus sagūstīšanu, tiesāšanu un krustā sišanu. Bībeles vēstījums tiek izdziedāts rečitatīvos, kur solo partijas ir Kristum, evaņģēlistam, apustulim Pēterim, Jūdam, Poncijam Pilātam, viņa sievai un vairākiem citiem personāžiem.

 

Mateja pasija izskanēs 3. un 4. februārī Honkongas Kultūras centrā.