Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA un diriģente Krista Audere

Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA un diriģente Krista Audere

Nīderlandē dzīvojošā latviešu diriģente, 2021. gada Ērika Eriksona starptautiskā kordiriģentu konkursa laureāte KRISTA AUDERE atgriežas Latvijā, lai kopā ar Valsts Akadēmisko kori LATVIJA piedalītos Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā, 2023. gada 7. martā plkst. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā.

Aizvadītā gada augustā 25. Starptautiskā Garīgās mūzikas festivāla ietvaros Rīgas Sv. Pētera un Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu baznīcā jaunā latviešu diriģente Krista Audere un Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” pirmo reizi satikās kopīgi veidotā programmā. Kristas izraudzītie vācu polifonās mūzikas darbi, kā arī liepājnieka Agra Engelmaņa un francūža Olivjē Mesiāna (Olivier Messiaen) rakstītie opusi sajūsmināja ne tikai koncertu publiku, bet arī Lielās mūzikas balvas žūriju, izvirzot Eiropā arvien vairāk pieprasīto diriģenti Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Par izcilu interpretāciju”.

Balvas pasniegšanas ceremonijai veltītajā koncertā Krista Audere izvēlējusies ticības apliecinājumu jeb Credo daļu no dziļi reliģiozā šveicieša Franka Martēna (Frank Martin) agrīnās un komponista daiļradē vienīgās mesas, kas 1922. gadā komponēta dubultkorim. Amerikāņu mūzikas kritiķis Aleks Ross (Alex Ross) Martēna mesu raksturojis sakot, ka tā skan kā renesanses opuss, kam zudušas laika robežas. Faktūrā un krāsu bagātībā vietumis Mesas muzikālais audekls tuvs franču 20. gadsimta pirmās puses komponistu sacerējumiem, taču, iepretim “franciskajam nemieram”, Martēna mūzikā klātesoša ir pārlaicīga (pāri laikam eksistējoša) harmonija.

Ar prieku un gandarījumu sveicam Lielās mūzikas balvas nominanti Kristu Auderi un gaidām šīs vasaras 26. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu, kurā Krista Audere veidos jaunu programmu ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Bet jo īpaši lepojamies, ka valsts nozīmīgo apbalvojumu kategorijā “Par mūža ieguldījumu” šogad saņems Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” ilggadēja vokālā pedagoģe – viena no Rīgas Operetes teātra vadošajām solistēm, dziedātāja Aina Bajāre. Pedagoģiskajam darbam koros harizmātiskā dziedātāja veltījusi vairāk nekā četrdesmit mūža gadus, slīpējot kora skanējumu un kopā ar diriģentiem meklējot īpašā un jau pasaulē atpazīstamā kora skanējuma veiksmes atslēgu.