AT THE FOOT OF THE SKY

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA
diriģents MĀRIS SIRMAIS

Valsts Akadēmiskais koris Latvija izdevis Ērika Ešenvalda kormūzikas albumu “At the Foot of the Sky”. Albumā iekļautas astoņas kompozīcijas „Northern Lights”, „Seneca’s Zodiac”, „Vineta”, „Tāls Ceļš”, „Stars” u.c. darbi. Visus šos darbus vieno komponistam tuva tematika – zvaigznes, zvaigznāji, atmosfēras optiskie fenomeni (viltus saules, ziemeļblāzma). Daudzās kompozīcijās izmantoti pat divus tūkstošus gadu seni teksti un Eiropas tautu folkloras materiāli.

Māris Sirmais: „Darbs pie Ērika diska patiešām bija ļoti īpašs. Viņam kā komponistam piemīt spēja ar mūzikas skaņu palīdzību pieskarties dievišķajam un ārpasaulīgajam”.

Britu komponista Gabriela Džeksona vārdi albumā: “Savas karjeras laikā Ēriks Ešenvalds ir bijis atraktīvs pragmatiķis un praktiķis; viņš vienmēr līdz sīkumiem pievērsis uzmanību to izpildītāju prasībām un spējām, kuriem viņš komponē, vai tas būtu vienkāršs skaņdarbs koledžas korim vai tādai virtuozu profesionāļu grupai kā Valsts Akadēmiskais koris Latvija, kurā viņš vairākus gadus dziedājis tenoru grupā. Droši vien tā ir kora vide no izpildītāja skatpunkta, kas devusi visiem viņa kora skaņdarbiem raksturīgo paļāvību un izpratni, vienlaikus ar unikālu krāsu redzējumu un prasmi lietot netradicionālu tehniku (gan vokālo, gan instrumentālo), lai radītu īpašu un pārliecinošu atbilstību katram izmantotajam tekstam, kurš tiek izvēlēts ar īpašu rūpību.”