Vācijas ierakstu kritikas balvai nominēts albums CREDO!

Vācijas ierakstu kritikas balvai nominēts albums CREDO!

5. janvārī tika izziņoti nominanti Vācu ierakstu kritikas Ceturkšņa balvai un starp 292 ierakstiem un nominācijām 32 kategorijās arī Valsts Akadēmiskā kora LATVIJA un Māra Sirmā albums CREDO (izdevējs Hyperion). Uzvarētāji tiks paziņoti 15. februārī!

Albums CREDO ierakstīts 2021. gadā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, bet izdots pagājušā gada septembrī. Tajā iekļauti piecu komponistu – Riharda Štrausa, Svena Dāvida Sandstrēma, Olivjē Mesiāna, Ambroža Čopi un Mateja Kastelica – garīgajie opusi, kurus ieskaņojis Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA un diriģents Māris Sirmais.

Vācijas ierakstu kritiķu balva (Preis der deutschen Schallplattenkritik, PdSK) dibināta 1963. gadā. Žūrijas pārstāvji – mūzikas kritiķi un žurnālisti no Vācijas, Austrijas un Šveices ik ceturksni apskata jaunus ierakstus un publikācijas no simfoniskās mūzikas līdz operai, no džeza līdz folkmūzikai, no roka līdz hiphopam un audiogrāmatām. Žūrija četras reizes gadā publicē Ceturkšņa kritiķu izvēli (Bestenlisten) un reizei gadā pasniedz Gada balvu un Goda balvu māksliniekiem un producentiem, kā arī īpašos gadījumos Nachtigall – mākslinieciski augstāko apbalvojumu.

Vairāk par balvu ŠEIT