PIRMATSKAŅOJUMI adventes laikā

PIRMATSKAŅOJUMI adventes laikā

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA un diriģents Māris Sirmais aicina klausītājus uz īpašu Adventes laika koncertu CAURI ZIEMAI KĀDS NĀK 7. decembrī plkst. 19.00 kultūras centrā Ulbrokas Pērle, kurā izskanēs vairāki pasaules pirmatskaņojumi.

Jaundarbus Adventes laika sajūtās radījuši latviešu komponisti Rihards Zaļupe, Andris Kontauts un Renāte Stivriņa. Koncertā izskanēs arī pasaulē atzītā latviešu komponista Ērika Ešenvalda, kā arī Zuzanna Koziej (Polija), Morten Poulsen (Dānija), Eduarda Fiskoviča un Ivara Rebhūna opusi Ziemassvētku noskaņās un iemīļotas tradicionālās Ziemassvētku dziesmas jaunā skanējumā.

Riharda Zaļupes ZIEMAS KARUSELIS ir skaņdarbs jauktajam korim, solistiem un sitaminstrumentiem, par ko komponists saka “…tā ir tā sajūta, ko, cerams, katrs bērnībā esam piedzīvojuši – kad bija bezgala daudz sniega, nosalušas kājas un rokas, auksts deguns, trakulīgā skraidīšana un priecāšanās, kas mijiedarbojās ar nebeidzamu spēku! Manuprāt, ZIEMAS KARUSELIS katram no mums var asociēties ar dažādām noskaņām, taču ja esat šo fenomenu piedzīvojuši Ziemassvētku laikā ar milzum daudz spilgtām lampiņām, kuras atstarojas sniega kupenās un koku ēnās, ceru, ka sapratīsiet par ko es runāju. Skaņdarbu veido četri mazi stāsti un to savienojums ar latviešu tautasdziesmu tekstiem.”

Andra Kontauta GAISMAS EVANĢĒLIJU (Cauri ziemai kāds nāk) veido četri adventes dziedājumi ar Kārļa Skalbes, Andas Līces un Martas Neretas tekstiem, kas stāsta par mieru un gaismu, ko nes Ziemassvētku laiks.

Renātes Stivriņas skaņdarba MAZĀ ADVENTES MISTĒRIJA “… formu un raksturu iedvesmojusi poļu kalniešu Adventes laika melodija. Advente nozīmē atnākšanu, noslēpumainu sagatavošanos Ziemassvētkiem, kuriem pienākot, tiek noslēgts šis gaidīšanas laiks. Teksts izklāsta detalizētu Marijas piedzīvojumu stāstu ceļā uz Betlēmi, un, ar askētiski izvēlētu mūzikas izteiksmes līdzekļu palīdzību, iekļaujot arī komplicētas ritma struktūras, risina spraigu dialogu starp Mariju un Jāzepu.”

Biļetes uz koncertu pieejamas www.bilesuparadize.lv un k/c Ulbrokas Pērle kasē.