Georga Pelēča jubilejas koncerts RĪGAS DOMĀ

Georga Pelēča jubilejas koncerts RĪGAS DOMĀ

Šogad ar vairākiem koncertiem tiek atzīmēta komponista un mūzikas zinātnieka Georga Pelēča 75 gadu jubileja. Viens no koncertiem – 4. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Domā, kur komponista garīgo mūziku un pasaules pirmatskaņojumu kora dziesmu ciklam Dzīves burvība ar Antona Austriņa dzeju atskaņos Valsts Akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais. Koncertu papildinās Georga Pelēča radītās intermēdijas ērģelēm, divām trompetēm un trombonam.

“Kas rod manu mūziku? To rod manas dvēseles stīgas. Dieva uzskaņotās. Bet kora dziedājumiem pašam vēl jāizvēlas teksti. Ļausim šodien skanēt tik tiem svarīgākiem, svinīgākiem un nepārejošās nozīmes tekstiem! Lai uzrunā mūs šodien mūžīgās dzīves vārdi!” – tā komponists Georgs Pelēcis par šo jubilejas koncertam sastādīto programmu.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais atskaņos komponista kora dziesmas a cappella, tostarp pasaules pirmatskaņojumu – trīspadsmit dziesmu ciklu Dzīves burvība, kā pamatā ir latviešu skolotāja, revolucionāra un rakstnieka Antona Austriņa (1884-1934) dzeja. Intermēdijas atskaņos Aigars Reinis (ērģeles), Edgars Bārzdiņš (trompete), Kristians Kalva (trompete) un Lauris Zvejnieks (trombons).

Georgs Pelēcis ir komponists un viens no autoritatīvākajiem mūzikas zinātniekiem Latvijā, īpaši kontrapunkta teorijas un vēstures laukā. Komponista radoši zinātniskie komandējumi ir bijuši Oksfordas un Kembridžas universitātēs, uzstāšanās starptautiskās konferencēs Rīgā, Maskavā, Romā un citur.  Georgs Pelēcis savā radošajā mūžā veicis nozīmīgu muzikologa darbu un līdzās tam radījis arī ievērojamu skaitu opusu dažādiem izpildītāju sastāviem. Viens no jaunākajiem komponista veikumiem ir Rekviēms, kura pirmo versiju Requiem Latviense Valsts Akadēmiskais koris Latvija pirmatskaņoja 2007. gadā, savukārt šajā rudenī tika atskaņota atjaunotā versija Latvijas Radio kora un ērģelnieka Aigara Reiņa izpildījumā.

Biļetes uz koncertu ŠEIT