Latgales vēstniecībai GORS – 10!

Latgales vēstniecībai GORS – 10!

Koncertprogramma “Saldi rūgti mūžīgais”  būs viens no Latgales vēstniecības GORS 10 gadu jubilejas sērijas krāšņākajiem akordiem. Tās dalībnieki – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Andris Poga ir koncertzāles ilggadējie draugi, domubiedri un daudzu radošo ideju rosinātāji un realizētāji. Koncerts būs tradicionāls un reizē ļoti neparasts, saldu un reizē arī rūgtenu garšu piesātināts. Būs jaundarbs un būs arī mūžīgas klasiskas simfoniskās un vokāli – simfoniskās mūzikas vērtības.
Koncerts iesāksies un arī noslēgsies ar Latgales dabas un tautas mūzikas rosinātiem darbiem (Jānis Ivanovs “Varavīksne” un Edgara Mākena jaundarbs). Koncertprogrammas 1. daļā skanēs franču 19. gadsimta komponista Francisa Pulenka “Gloria” – slavinājums Dievam, kurā daudz laicīga un neierobežota prieka, rotaļīguma un teatrālisma. Cita veida rotaļīgums un teatrālisms būs dzirdams Dmitrija Šostakoviča 15. simfonijā, kas skanēs koncerta 2. daļā. Komponista pēdējais simfoniskais sacerējums ir drāma un kaleidoskopisks dzīves vērojums vienlaikus. Dzīve un laikmets, kas aizslīd garām. Kā mūžība – bez sākuma un beigām.  Šostakoviča simfonijas fināla gaistošo pianissimo turpinās latviešu komponista Edgara Mākena jaundarbs. Kas un kur to izpildīs? Lai tā paliek kā neliela intriga koncerta apmeklētājiem.
“Gora” piedzimšana Rēzeknē pirms desmit gadiem atvēra jaunu lappusi Latvijas mūzikas dzīvē, tā bija pirmā no jaunajām reģionālajām akustiskajām koncertzālēm, kam vēlāk pievienojās Cēsis, Liepāja un Ventspils. Domāju, ka šodien vairs nevaram iedomāties, kāda būtu dzīve bez šiem reģionālajiem mūzikas centriem, kas mainījuši ne tikai mūzikas klausīšanās apstākļus, bet arī koncertu apmeklētāju paradumus un gaidas, un tagad, pēc pirmajiem desmit gadiem, sākam novērtēt šos augļus. Desmit – tas ir tikai sākums! Daudz laimes “Goram”!
– Anete Ašmane-Visone
Koncerta dalībnieki:
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”
Gunta Gelgote (soprāns)
Diriģents Andris Poga
Režisors – Reinis Suhanovs
Oresta Silabrieža ievadvārdi
Sīkāka informācija ŠEIT