Jauns ieraksts! Johannesa Brāmsa “Vācu rekviēms” ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri

Jauns ieraksts! Johannesa Brāmsa “Vācu rekviēms” ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri

Priecājamies, ka mūsu sadarbības partneri Igaunijas nacionālais simfoniskais orķestris (ERSO) savā kompaktdisku sērijā Diženie Maestro (Great Maestros) iekļāvuši arī vienu no mūsu kopierakstiem – Johannesa Brāmsa Vācu rekviēmu.

Koncertierakstā piedalās:

Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA

Diriģents Nēme Jervi (Neeme Järvi)

Soprāns Elīna Nečajeva (Elina Nechayeva)

Baritons Atlans Karps (Atlan Karp)

Igaunijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir dibināts 1926. gadā un sāka savu darbu kā Radiofona neliela simfoniskā vienība, kas gadu gaitā uzplauka par igauņu oriģinālmūzikas spēcīgu vēstnesi un starptautiski atzītu simfonisko orķestri. Orķestris strādā Tallinas lieliskajā koncertzālē ESTONIA, dodas turnejās par Eiropu un ASV, piedalās prestižos festivālos (Europamusicale Munich, Musiksommer Gštādē, Baltic Sea Festival Stokholmā, Il Settembre dell’Accademia Veronā). Par Žana Sibēliusa kantāšu atskaņojumu ERSO saņēma prestižo Grammy balvu. Orķestris pirmatskaņojis teju visu igauņu komponistu simfoniskos darbus.

Mūziķu dinastijas patriarhs Nēme Jervi ir viens no ievērojamākajiem un augstāk vērtētajiem mūsdienu maestro. 2022. gadā viņš svin savu 85 gadu jubileju, bet šis skaitlis ne uz mirkli nav samazinājis viņa aktīvo līdzdalību mūzikā. Ilgās un ļoti veiksmīgās karjeras laikā viņš strādājis ar orķestriem visā pasaulē un šobrīd ir bauda Hāgas Residentie Orkest un Detroitas simfoniskā orķestra Goda diriģenta statusu, bet Gēteborgas simfoniskajam orķestrim un Skotijas Karaliskajam Nacionālajam orķestrim viņš ir galvenais Goda diriģents. Tāpat kopīgas programmas Nēmi Jervi saista ar Berlīnes filharmoniķiem, Karalisko Concertgebouw orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Leipcigas Gewandhaus orķestri u.c.

Ierakstu iespējams noklausīties ŠEIT