23. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu atklās ar Ivetas Apkalnas solokoncertu

23. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu atklās ar Ivetas Apkalnas solokoncertu

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais aicina klausītājus atzīmēt savos kalendāros vienu no vasaras gaidītākajiem akadēmiskās mūzikas festivāliem. Šogad 23. Starptautiskā Garīgās mūzikas festivāla koncerti izskanēs Rīgā no 18. augusta līdz 5. septembrim.

23. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu ar solokoncertu Rīgas Domā atklās viena no spožākajām latviešu mūzikas zvaigznēm pasaulē – Iveta Apkalna. Koncertā izskanēs D. Šostakoviča, O. Mesiāna un F. Lista ērģeļmūzika. Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” jau iepriekš ļoti veiksmīgi sadarbojies ar Ivetu Apkalnu – Hamburgā, Elbas filharmonijā kopīgā solokoncertā, kā arī 2019. gada augustā, sniedzot divus koncertus Jaunbrandenburgas festivālā. Ivetas Apkalnas ērģeļspēlē apvienojas dziļa muzikalitāte, nevainojama tehnika un nekļūdīga stila izjūta. 23. Starptautiskā Garīgās mūzikas festivāla atklāšanas koncerts notiks šī gada 18. augustā plkst. 19.00 Rīgas Domā.

Arī šogad festivāla veidotāji pieturēsies pie tradīcijām. 20. augustā Rīgas Domā plkst. 20.00 izskanēs veltījuma koncerts gruzīnu komponista Gijas Kančeli piemiņai. Komponistu ar Māri Sirmo vienoja īpaša draudzība vairāku gadu garumā, tādēļ koncertā tiks atskaņots darbs, kura tapšanā bija klāt pats diriģents – Gijas Kančeli pēdējais skaņdarbs “Tsutisopeli”, kas rakstīts vīru korim un trompetei. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Riharda Dubras jaundarbs – veltījums Gijas Kančeli piemiņai, kā arī klausītājiem būs iespēja dzirdēt G. Kančeli vokālinstrumentālo darbu “Styx”. Koncertā kopā ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija” un Māri Sirmo uz skatuves kāps nemainīgs festivāla viesis – Liepājas simfoniskais orķestris.

Nemainīga festivāla tradīcija ir jaundarbu koncerts, kas šogad Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs 2. septembrī plkst. 19.00. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Arta Gāgas, Ulda Marhilēviča, Renātes Stivriņas un Alvila Altmaņa jaundarbi. Tāpat festivāla ietvaros tiks turpināta sadarbība ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.

Par pārējo koncertu norisi un programmu festivāla organizatori aicina klausītājus sekot informācijai mājās lapā www.sgmf.lv, kā arī Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” sociālajās platformās.

Biļetes uz 18. un 20. augusta koncertiem pieejamas tirdzniecībā visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās, kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv