Pavasara pirmajā dienā atklāsim solokoncertu ciklu “Četri gadalaiki”

Pavasara pirmajā dienā atklāsim solokoncertu ciklu “Četri gadalaiki”

20. marta vakarā aicinām klausītājus svinēt pavasara iestāšanos. Koncertā “Pavasara mīlestības dziesmas” atklāsim kora solokoncertu ciklu “Četri gadalaiki”, kas visa gada garumā izskanēs Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Pavasara koncerts organiski savīsies ar Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā laureātu izstādi, kas baznīcā tiks atklāta vienu dienu pirms koncerta. Mākslinieks Viktors Keino notikumam par godu veido video projekcijas, kas iedvesmu radušas laureātu gleznotajās ainavās.

Diriģents Māris Sirmais pavasara koncertprogrammai izvēlējies īpašus skaņdarbus, kas izcels kora augstvērtīgo un meistarīgo skanējumu. Riharda Štrausa daudzbalsīgās un reti izpildītās motetes “Vācu motete” un motete “Vakars”, zviedru komponista Svena Dāvida Sandstrēma četras mīlestības dziesmas, ungāru komponista Ģērģa Ligeti miniatūras “Nakts” un “Rīts”, Latvijā reti atskaņotu komponista Mateja Kastelica opusu “Credo”, kā arī pasaulē pazīstamā slovēņu dižgara Ambroša Čopī divas garīgas kompozīcijas.

Nebeidzami ir akustiskie eksperimenti, kuru laikā diriģents Māris Sirmais meklē labāko skaņu jebkurā no uzstāšanās vietām. Šī reize arī nebūs izņēmums. Kora novietojums Rīgas Sv. Pētera baznīcā atšķirsies no ierastā.

Par nepieciešamību veidot jaunu koncertu ciklu stāsta kora direktors Māris Ošlejs: “Koris nemainīgi ir pieprasīts gan ārzemju koncertzālēs, gan arī Latvijā un Rīgā. Tomēr pilnīga pašizpausme tiek realizēta tikai Starptautiskajā Garīgās mūzikas festivālā, kas šogad notiks jau 23. reizi. Lai  veidotu savas koncertprogrammas visas sezonas garumā, sākot ar šo gadu, esam iecerējuši koncertciklu “Četri gadalaiki”, kas, ceram, kļūs par neatņemamu un ikgadēju sastāvdaļu kora koncertdzīvē. Mums ir liels prieks, ka šīs idejas realizācijā varam sadarboties ar ilggadēju sadarbības partneri – Rīgas Sv. Pētera baznīcu un tās administrāciju.”

Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī šeit.