Laika liecība. Lūgšana – Barikāžu atceres koncerts

Laika liecība. Lūgšana – Barikāžu atceres koncerts

Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem trauksmainajiem notikumiem veltīti pasākumi, no kuriem vieni no lielākajiem būs ar pašvaldības atbalstu rīkotie koncerti Rīgas Domā un Mazajā ģildē. Tāpat ikviens aicināt apmeklēt arī piemiņas ugunskurus, ziedu nolikšanu, izstādes un režisora Viestura Kairiša jaunās filmas “Janvāris” seansus.

Tradicionāli jau 13 gadus barikāžu aizstāvju atcerei vienā no tā laika zīmīgākajām vietām – Rīgas Domā – notiek koncerts. Šogad Rīgas dome iedzīvotājus aicina uz koncertu “Laika liecība. Lūgšana”, kurā piedalīsies  Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā, ērģelnieks Aigars Reinis, pianists Vestards Šimkus, baritons Rihards Mačanovskis, saksofonists Aigars Raumanis, sitaminstrumentālists Guntars Freibergs, čellisti Ēriks Kiršfelds un Madara Norbute, kontrabasists Viktors Veļičko, vokālais kvintets – Agate Grīnhofa, Maija Beatrise Punka, Jēkabs Bernāts, Matīss Pēteris Circenis un Patriks Kārlis Stepe, kā arī Jaunā Rīgas teātra aktieri Baiba Broka un Matīss Ozols.

Koncerta programmā būs Riharda Dubras, Pētera Vaska, Madaras Pētersones, Valentīna Silvestrova un Romualda Jermaka kompozīcijas. Koncerta režisors ir Gerds Lapoška, tekstu autors Kirils Ēcis, gaismu mākslinieks Niks Cipruss, māksliniece Dace Ignatova. Koncerts notiks 20. janvārī plkst. 19.00. To rīko Rīgas dome, Rīgas Doms un 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība, ieeja bez maksas.

Koncerta saturiskais vēstījums ir aicinājums izvēlēties piepildītu garīgo pasauli, dvēseli bez viltus un uzticībā balstītu kopību.

“Koncerts kā Lūgšana par Latviju, Lūgšana par brīvību, Lūgšana par cilvēcību un Ukrainu. Tās ir mūsu cerības un ticība. Un tas ir atgādinājums mums pašiem – cik Latvija mums ir svarīga,” saka koncerta veidotāji.

Vairāk informācijas par 1991. gada barikāžu atceres pasākumiem ŠEIT