Koris «Latvija» piedalās vēsturiskā Brāmsa Vācu rekviēma atskaņojumā

Koris «Latvija» piedalās vēsturiskā Brāmsa Vācu rekviēma atskaņojumā

Valsts Akadēmiskais koris «Latvija» devies uz Vāciju, kur 10. aprīlī Brēmenes Domā kopā ar Brēmenes Vācu kamerfilharmonisko orķestri un tā māksliniecisko vadītāju un diriģentu Pāvo Jervi atskaņos Johannesa Brāmsa grandiozo vokālsimfonisko darbu «Vācu rekviēms». Šis atskaņojums tiek veltīts skaņdarba 150 gadskārtai, kad tas tika pirmatskaņots šajā pašā vietā un datumā.

Pagājušā gada oktobrī koris «Latvija» kopā ar izcilo diriģentu Pāvo Jervi (Igaunija) un Brēmenes Vācu kamerfilharmonisko orķestri Ķīnā, Pekinas un Šanhajas koncertzālēs aizvadīja divus neaizmirstamus koncertus, atskaņojot Ludviga van Bēthovena 9. simfoniju. Šoreiz uzticētais uzdevums nes divtik lielu atbildību, jo «Vācu rekviēma» teksts ir vācu valodā un, atzīmējot īpašo notikumu, tiks veidots koncerta DVD ieraksts. Opusa atskaņojumā Brēmenes Domā kopā ar kori un orķestri piedalīsies arī solisti – Valentīna Farkas (soprāns) un Matiass Gērne (baritons).

Diriģents Pāvo Jervi nāk no slavenas igauņu mūziķu ģimenes un koris «Latvija» nereti sadarbojas ar šīs dzimtas pārstāvjiem. Šī gada februārī kopā ar Pāvo tēvu Nēmi Jervi un Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri Berlīnē, festivāla «Baltijas dienas Berlīnē» ietvaros, atskaņoja Rūdolfa Tobiasa skaņdarbu «Jonas vēstījums».

Komponists Johannes Brāmss monumentālo opusu sāka rakstīt 1865. gadā, kad atsakoties no tradicionālā sēru mesas teksta latīņu valodā, izvēlējās pats veidot rekviēma libretu vācu valodā, virknējot Vecās un Jaunās Derības fragmentus, kas atbilst tēmai par dzīvības un nāves attiecībām. «Vācu rekviēms» paša komponista vadībā pirmo reizi tika atskaņots 1868. gada 10. aprīlī, Lielajā Piektdienā Brēmenes Domā.

www.kammerphilharmonie.com