KORIS “LATVIJA” KONCERTĒS VĀCIJĀ, ŠVEICĒ UN SPĀNIJĀ

KORIS “LATVIJA” KONCERTĒS VĀCIJĀ, ŠVEICĒ UN SPĀNIJĀ

  1. gada vasaras nogalē koris trīs nedēļas pavadīs Rūras triennālē Vācijā – vienā no interesantākajiem un novatoriskākajiem starpžanru festivāliem pasaulē, kas ik gadu pulcē slavenus režisorus, mūziķus, māksliniekus un laikmetīgā teātra pārstāvjus. Koris ’’Latvija’’ piedalīsies uzvedumā ’’Evolution’’, kura pamatā izmantota Ģērģa Ligeti ’’Rekviēma’’ mūzika. Iestudējuma režisors ir Kornels Mundruco, viena no Eiropas režijas zvaigznēm, kurš 2008. gada Kannu kinofestivālā saņēma Starptautiskās kinokritiķu federācijas galveno balvu.Uzveduma scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Monika Pormale, bet pie diriģenta pults stāsies amerikāņu diriģents Stīvens Slouns.

 

  1. gada novembrī korim gaidāma debija Cīrihes ’’Tonhalle Maag’’, piedaloties arī Cīrihes latviešu korim ’’Balts’’ un korim ’’Zürcher Sing-Akademie’’. Baltijas un Šveices kormūzikas programmā ’’Terra Choralis’’ skanēs P. Vaska, V. Tormisa, H. Vinkelmanes, V. Augustinas, A. Perta u. c. skaņražu mūzika. Jaundarbu īpaši šim notikumam raksta komponists Jēkabs Jančevskis.

 

  1. gada decembrī koris ’’Latvija’’ dosies koncerttūrē uz Spāniju, jau otro reizi uzstājoties Madrides Nacionālajā mūzikas auditorijā, kā arī debitējot Katalāņu mūzikas pilī, kas pieder pie pasaules slavenāko koncertzāļu saraksta, kā arī Saragosas mūzikas auditorijā. Koris atskaņos Ludviga van Bēthovena ’’Missa Solemnis’’ kopā ar Kadakesas simfonisko orķestri itāļu diriģenta Džanandrea Nosedas vadībā. Koncerta pirmajā daļā skanēs V. A. Mocarta Klarnetes koncerts, kuru izpildīs par mūslaiku izcilāko klarnetistu uzskatītais Martins Frests.

Diriģents Džanandrea Noseda šī gada augustā kopā ar Londonas Simfonisko orķestri viesojās festivālā ’’Rīga – Jūrmala’’, viņš ir viens no savas paaudzes ievērojamākajiem diriģentiem. 2015. gadā par Gada diriģentu viņu titulēja žurnāls ’’Musical America”, 2016. gadā viņš ieguva Starptautisko Operas balvu kā Gada diriģents. Noseda uzstājies ar pasaules izcilākajiem orķestriem – Berlīnes, Vīnes, Ņujorkas filharmoniķiem, Amsterdamas Karalisko ’’Concertgebouw” orķestri, diriģējis izrādes slavenākajos opernamos kā Milānas ’’La Scala’’, Metropoles operā, Karaliskajā Koventgārdena operā u. c.