Koris LATVIJA – “Kilograms kultūras 2024” pavasara balsojuma finālisti

Koris LATVIJA – “Kilograms kultūras 2024” pavasara balsojuma finālisti

Paziņoti Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2024” pirmie finālisti!
Kategorijā “Mūzika” fināla balsojumam izvirzīts Valsts Akadēmiskā kora “Latvija’ organizētais koncerts “Riharda Dubras jubilejas koncerts. Koris “Latvija” un Māris Sirmais”, kas  2024. gada 15. martā izskanēja Rīgas Domā.
Kopā ar Valsts Akadēmisko kori LATVIJA koncertā uzstājās ērģelniece Kristīne Adamaite, čellists Ēriks Kiršfelds, mežradznieki Artūrs Šults, Kalvis Etkins un sitaminstrumentālisti -Elīna Endzele un Normunds Everts.

 

Pavasara balsojumam bija izvirzīti darbi, kas Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem laika posmā no 2024. gada janvāra līdz 30. aprīlim. “Kilograms kultūras” žūrijā darbojās Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un LSM.lv kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, redaktors Aigars Bumburs, LTV raidījuma “Kultūrdeva” producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Anete Ašmane-Vilsone, LSM.lv kultūras redaktore Laila Burāne.

Žūrija pavasara balsojumā izvirzīja kandidātus desmit  kategorijās. No katras tikai viens darbs, kas saņēma lielāko sabiedrības atbalstu, izvirzīts fināla balsojumam.

Par balvu “Kilograms kultūras”

“Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas pasniedza par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Vairāk info: www.lsm.lv