Koris Latvija atgriežas Ščecinas filharmonijā

Koris Latvija atgriežas Ščecinas filharmonijā

 Valsts Akadēmiskais koris Latvija devies uz Ščecinu, Poliju, kur 1. oktobrī – Starptautiskajā mūzikas dienā – kopā ar Ščecinas Filharmonijas simfonisko orķestri un solistiem diriģenta José Maria Moreno (Spānija) vadībā izpildīs Ludviga van Bēthovena “Missa Solemnis”.

  1. gadā Valsts Akadēmiskais koris Latvija atklāja Ščecinas Filharmonijas (Mečislava Karloviča filharmonija) koncertzāli, izpildot Ludviga van Bēthovena 9. simfoniju.

Šā gada oktobrī Bēthovena “Missa Solemnis” izpildījumā kopā ar Valsts Akadēmisko kori “Latvija” un Ščecinas Filharmonijas simfonisko orķestri piedalīsies solisti Iwona Sobotka, soprāns (Polija), Agnieszka Rehlis, mecosoprāns (Polija), Matheus Pompeu, tenors (Brazīlija) un Adam Palka, bass (Polija).

Ludviga van Bēthovena monumentālā “Missa Solemnis” (“Svinīgā mesa”) Re mažorā op. 123 ir viens no izcilākajiem garīgajiem skaņdarbiem šajā žanrā. “Missa Solemnis” partitūrā komponists raksta: “No sirds lai tālāk iet uz sirdi”. Šie ceļa vārdi sniedz atslēgu neaptveramajai, godbijību raisošajai dziļuma dimensijai, kas jūtama šī varenā opusa taktīs. Savā mūzikā Bēthovens esot pārbaudījis arī izpildītāju spēju robežas, un tas atklāj viņa nepārspēto telpas un skanējuma izjūtu vienā no viņa daiļrades izcilākajiem darbiem – “Missa Solemnis”.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija pirmo reizi tiksies ar virtuozo un enerģisko diriģentu José Maria Moreno. Kopš 2021/2022 sezonas viņš ir Malagas Filharmonijas orķestra (Orquesta Filarmónica de Málaga) mākslinieciskais vadītājs, joprojām esot arī Sinfónica de Quintana Roo (Meksika) mākslinieciskais vadītājs, kā arī Orquestra da Opera no Patrimonio (Portugāle) un Festival Música Mallorca goda viesdiriģents. Strādājis ar neskaitāmiem starptautiski atzītiem solistiem, tostarp operdziedātāju Plasido Domingo (Plácido Domingo). Mūzikas kritiķu un klausītāju īpaši izcelta José Maria Moreno darbība Palma de Maljorkas operteātrī (Teatre Principal of Palma de Mallorca) laikā no 2012. līdz 2015. gadam, iestudējot tādus pasaulslavenus operas un baleta uzvedumus kā “Karmena”, “Bohēma”, “Turandota”, “Otello”, “Toska”, “Seviljas bārddzinis”, “Riekstkodis”, “Romeo un Džuljeta” un daudzus citus. Kā viesdiriģents José Maria Moreno izpildījis koncertprogrammas ar izcilākajiem orķestriem Vācijā, Spānijā, Krievijā, Portugālē, Itālijā, Somijā un citur pasaulē.

 

Vairāk informācija par koncertu: https://filharmonia.szczecin.pl/events/1599-BEETHOVEN__Missa_solemnis_