Izdots kora kameroperas EJ NU EJ mūzikas ieraksts

Izdots kora kameroperas EJ NU EJ mūzikas ieraksts

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais arī šajā pavasarī aicina jaunākos klausītājus uz pavasarīgo kora kameroperu bērniem EJ NU EJ un ir sarūpējuši īpašu pārsteigumu!

Šī ir jau trešā un noslēdzošā EJ NU EJ sezona Valsts Akadēmiskajam korim “Latvija” un tā ir klāt ar lieliskiem jaunumiem! Kameropera ir ierakstīta mūzikas albumā, kas pieejams visās populārākajās straumēšanas vietnēs, tostarp Spotify!

Valsts Akadēmiskajam korim “Latvija” šāda koncertizrāde ir bijis radošs piedzīvojums, kurā akadēmiskā kordziedāšana satuvinās ar jaunajiem klausītājiem. Diriģents Māris Sirmais kameroperu raksturo kā bērniem viegli uztveramu un pielīpošu, un ir patiešām liels gandarījums, ka pēc izrādēm iepriekšējās sezonās gan bērni, gan pieaugušie dungo kādu no melodijām, piemēram “Labu apetīti, tikai nenosmērē tapetīti!”

Savukārt Reinis Suhanovs, kameroperas režisors, ir teicis: “Iestudējums ir spēle, kur koris var izdauzīties, stundu dziedot no galvas un vienlaikus atveidojot raksturus un gleznainas ainavas.”

EJ NU EJ iestudējuma mūzikas autore ir komponiste Laura Jēkabsone, kura izcili pārzina a cappella kordziedāšanas iespējas – koris skan kā orķestris, veido dažādas ainavas un caur savām balsīm realizē arī dažādas emociju gammas. Korim dziedājumā pievienosies zēna solo – Aleksandrs Meri un Jānis Kehris. Īpaši dinamisku kameroperu padara iestudējuma horeogrāfija, ko veidojusi Elīna Gediņa, Reiņa Suhanova rotaļīgā režija un scenogrāfijas elementi, kā arī spilgtie tērpi, kuru autore ir kostīmu māksliniece un ilggadēja kora “Latvija” skatuves tērpu radītāja – Kristīne Pasternaka. Mārtiņa Meiera veidotā libreta pamatā ir atzinību guvusī dzejnieka Marta Pujāta dzejoļu grāmata bērniem ar tādu pašu nosaukumu “Ej nu ej”.