VĪRIEŠU DZIESMAS

Schedule

Date:
Time:

Venue:

Zirgu ielas koncertzāle
Koncerta vieta: Zirgu ielas koncertzāle

Alternatīvais kamermūzikas festivāls “Sansusī” ielūdz uz koncertu “Vīriešu dziesmas”. Koncertā piedalīsies Armands Siliņš (baritons) un Aldis Liepiņš (klavieres, balss), kā arī Ieva Parša (mecosoprāns). Šajā vakarā skanēs Andra Dzenīša vokālie cikli “Vīriešu dziesmas” pirmā un otrā (pasaules pirmatskaņojums) burtnīca un “Dagdas paralēles”.

Komponists Andris Dzenītis: “Varbūt mani kāds sauks par seksistu, bet pētot drukāto mediju piedāvājumu, izklaides raidījumus televīzijā, interneta vietnes, kuras paredzētas tikai mums, sievietēm, ne reizi vien radies priekšstats, ka vienīgi sieviete tiek pozicionēta kā jūtīga, emocionāla dvēsele, kura izcīna smagas, sarežģītas psiholoģiskas cīņas, kurai ir īpašas vajadzības un tikai viņa ir apveltīta ar vēlmi pēc pasaules sakārtotības un tikai viņas ir vajadzība īpaši lutināt un saudzēt. Vīrieša dzīves reālijas bieži tiek saistītas ar dzīves praktisko pusi, eksistences nodrošināšanu, biznesu, akciju tirgu, cīņu par materiālo labklājību, automašīnām, sportu, meiteņu kailfoto, ātrumu, dinamiku un fiziskās formas attīstīšanu. Tā šie jautājumi izskatās publiskās telpas izklāstā pretēji tām smalkajām sajūtām un smalkajām kaitēm, par kurām varam lasīt pagātnes augstajā literatūrā, kaut vai Puškina, Gētes, Rilkes vai Kafkas vārda mākslā. Es mīlu sievietes! Bet… Kā saka kāds populārs TV raidījums – “Bet kā ir patiesībā?””

Koncertā skanēs arī “Dagdas paralēles” (asociatīvi izvilkumi no tām virknējas iestudējumā “Dagdas skiču burtnīcas” pērnā gada rudenī), kurām par pamatu ņemts Raiņa aprakstīts kontrasts starp sievišķo un vīrišķo pasaules uztveri, maigums un vienkāršība pret pamatotu un nepamatotu nervozitāti un sakāpinātību. Šoreiz koncertā dzirdēsim pilnu darba versiju, basa balsi pielāgojot baritona iespējām, bet paturot Ievas Paršas brīnumaino mecosoprānu un Alda Liepiņa klavierspēli.

13 aprīlis, 2016