RIHARDA DUBRAS JUBILEJAS KONCERTS. Koris LATVIJA un Māris SIRMAIS

Schedule

Date:
Time:

Venue:

RĪGAS DOMS

RIHARDA DUBRAS JUBILEJAS KONCERTS

KONCERTA PROGRAMMIŅA

Koncertā piedalās:

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA

Kristīne Adamaite, ērģeles

Ēriks Kiršfelds, čells

Artūrs Šults, Kalvis Etkins, mežrags

Elīna Endzele, Normunds Everts, sitaminstrumenti

Diriģents Māris SIRMAIS

 

Atzīmējot komponista Riharda Dubras 60. jubilejas gadu, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais aicina uz īpašu komponistam veltītu koncertu, kas 2024. gada 15. martā izskanēs Rīgas Domā.

Tam izraudzītā programma reprezentē jubilāra bagātīgo ieguldījumu un meistarību sakrālās mūzikas žanrā, kas aizvien ieņem centrālo vietu viņa daiļradē. Koncertā izskanēs pēdējās divās desmitgadēs tapuši skaņdarbi jauktajam korim a cappella ar katoļu liturģijas tekstiem sešās valodās – vācu, angļu, franču, latīņu, latgaliešu un ukraiņu. Starp tiem trīs Latvijas pirmatskaņojumi – motetes “Der Sturm”, “Herr, bleib bei uns” un “O vos omnes”, kā arī pasaules pirmatskaņojums, veltījums tuva drauga piemiņai “Lux Aeterna”, kas skaņurakstā ieausts pavisam nesen – pašā gada ieskaņā.
Koncertu vainagos patriotisma caurstrāvotā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgades zīmē rakstītā “Viena uzvilkta skanoša stīga” ar Daces Micānes-Zālītes vārdiem, savukārt pašā tā kulminācijā – magnifikāts “My Soul Doth Magnify the Lord” jauktajam korim, čellam, diviem mežragiem un sitaminstrumentiem.

VAK “Latvija” jau vairāk nekā 20 gadus ir pastāvīgs Riharda Dubras darbu pasūtinātājs un pirmatskaņotājs, kā arī abpusēja sadarbība vainagojusies vairāku albumu ieskaņojumos.

 

Koncerts top ar Valsts Kultūrkapitāla atbalstu.

 

NB! Pasākuma laikā notiks koncerta filmešana un fotografēšana

BIĻETES pieejamas arī Rīgas Doma biļešu kasē

15 marts, 2024.