Pētera Vaska 75. jubilejas koncerts KLĀTBŪTNE

Schedule

Date:
Time:

Venue:

Vidzemes koncertzāle Cēsis

Pētera Vaska dzimšanas dienā, tiešraidē no Koncertzāles “Cēsis” gaidāms komponista 75 gadu jubilejai veltīts koncerts, kas plkst. 19.00 skanēs Latvijas Radio 3 programmā Klasika, bet plkst. 21.15 būs skatāms Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Piedalās:

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Kristīne Balanas, vijole

Margarita Balanas, čells

diriģents, Andris Poga

diriģents, Māris Sirmais

Programmā:

Spilgtākie Pētera Vaska simfoniskās, kora un kamermūzikas skaņdarbi.

 

Svētku programma ar spilgtākajiem Vaska simfoniskās, kora un kamermūzikas skaņdarbiem . Vakars pulcēs koncertzāles šī gada rezidences mākslinieces, vijolnieci Kristīni Balanas un čellisti Margaritu Balanas, nacionālos kolektīvus – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori “Latvija”, un divus diriģentus – Andri Pogu un Māri Sirmo.

Koncertprogramma “Klātbūtne” būs kā garīgs pārdzīvojums, kā ceļš uz piepildījumu, uz iespējamo ideālo pasauli – no klusinātas apceres un dabas skaistuma skaņdarbā ”Līdzenuma ainavas” līdz gaismas apliecinājumam kormūzikas darbā ”Māte saule”, izvijoties cauri mīlestības starojumam Fantāzijā vijolei un stīgu orķestrim ”Vox Amoris” līdz simfoniskā orķestra opusam “Lauda” un sasniedzot kulmināciju četrkāršajā forte „Laudate Dominum”.

Programmas dramaturģija sasauksies ar komponista pārliecību neļauties ciešanu smagumam, bet izturēt un nepadoties; tiekties uz augšu un smelties spēku ticībā. Pētera Vaska mūzika vienmēr sniedz klātbūtnes sajūtu, tā apņem un ir tuva klausītājam. Viņa skaņdarbos nekas nav attālināts un svešs, tajos ir tik daudz cilvēcības.

*Koncertu atbalsta Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

 

16 aprīlis, 2021