MŪZIKLU ZELTS AR BEĀTES ZVIEDRES TRIO UN MĀRTIŅU BRŪVERI

Schedule

Date:
Time:

Venue:

Zirgu ielas koncertzāle
Koncerta vieta: Zirgu ielas koncertzāle

Beāte Zviedre, vokāls

Dāvis Bindemanis, klavieres

Toms Lipskis, kontrabass

Mārtiņš Brūveris, vakara vadītājs

Koncertprogramma „Mūziklu zelts” ir pasaulē slavenāko mūziklu kaleidoskops, kas virpuļo un apstājas pie spilgtākajiem Eiropas un ASV mūziklu skaņdarbiem – gan senākiem, gan ne tik seniem. Līdztekus džeza un dažādu citu noskaņu mūziklu pērlēm no ārvalstīm, šajā koncertā ir iespēja dzirdēt arī jaunākos latviešu mūziklu darbus.
Mūziklu šarms allaž ir piesaistījis lielu publikas uzmanību. Tās ir ne tikai dziesmas, bet arī artistiskuma pilni, miniatūri stāsti. Šīs programmas ietvaros ir iespēja dzirdēt skaņdarbus gan no leģendāriem mūzikliem (Cabaret, Nine, The Sound of Music, West Side Story u.c.), gan no salīdzinoši nesen tapušām, krāšņām muzikālām filmām. Lielai daļai no šīm kompozīcijām jaunie mākslinieki atraduši savu pieeju un interpretāciju. Džezs trio mūziķiem ir ļoti tuvs, jo šo žanru viņi ir studējuši Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā.
Beāte Zviedre ir vokāliste ar smalku un niansētu balsi, plašu diapazonu un daudzpusīgu muzikālo pieredzi. Ikdiena vokālās grupas Framest sastāvā jaunajai dziedātājai devusi iespēju pilnveidot sevi visdažādākajos muzikālajos projektos. Tie ietvēruši gan sadarbību ar grupas New York Voices līderi Pīteru Eldridžu (PeterEldridge), gan koncertdarbību Eiropas valstīs, Krievijā un Ķīnā, tāpat arī dalību konkursā Jaunais vilnis 2012.
Tuvas attiecības Beātei ir arī ar teātra skatuvi –viņa atveidoja Esmeraldas lomu Latvijas Nacionālā teātra izrādē Parīzes Dievmātes katedrāle.
Dāvis Bindemanis ir jaunais džeza pianists, kurš sevi ir veiksmīgi pierādījis gan teorijā, gan uz skatuves, tādēļ šobrīd papildus koncertdarbībai, Rīgas Doma kora skolā topošajiem mūziķiem māca džeza klavierspēli un harmoniju.
Toms Lipskis muzicējis gan instrumentālās, gan vokāli instrumentālās apvienībās. Viņš pārvalda dažādus basa instrumentus, piemēram, basģitāru, taču šajā koncertprogrammā viņš muzicēs uz kontrabasa.
Par kopējo noskaņu gādās atraktīvais Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Brūveris, kurš ne tikai katrā dziesmā meklēs un atklās iedvesmu, bet arī pats būs sagatavojis muzikālu pārsteigumu.

11 maijs, 2016