INFINITY – EDGE. TRANSCENDENTAL REQUIEM

Schedule

Date:
Time:

Venue:

Lielā Ģilde

PIEDALĀS: Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (diriģents – mākslinieciskais padomnieks Andris Poga), Valsts akadēmiskais koris LATVIJA (mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais), diriģents Renē Gulikerss (René Gulikers, Nīderlande)
PROGRAMMĀ: Bernards Benoliels (Bernard Benoliel) INFINITY – EDGE. TRANSCENDENTAL REQUIEM un SINFONIA COSMOLOGICA.

Jaunās mūzikas festivālam ARĒNA neierastākā – pavasara laikā pirmatskaņojumu piedzīvos Bernarda Benoliela mūža darbs INFINITY – EDGE. TRANSCENDENTAL REQUIEM – rekviēms visiem māksliniekiem, kuru dzīves izpostījušas kara šausmas. Savu ceļu līdz klausītājiem gaidījis vairāk nekā trīsdesmit gadus, šis iespaidīgais skaņdarbs pirmoreiz izskanēs laikā, kad tā vēstījums ar katru no mums rezonē jo īpaši tieši un nepastarpināti.

Monumentālo opusu, kas komponēts no 1982. līdz 1989. gadam un pēc ilgstošām redakcijām savu galējo veidolu ieguvis 2014. gadā, 20. maijā plkst. 19 vienā no pēdējiem koncertiem, kas Lielajā ģildē notiks pirms tās rekonstrukcijas, atskaņos Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris un VAK LATVIJA diriģenta Renē Gulikersa (Nīderlande) vadībā. Koncerta vizuālajam materiālam izmantota Kārļa Padega grafika Golgāta, no zīmējuma cikla Sarkanie smiekli, kas kāpināti izteiksmīgā formā, ar groteskas spēku atspoguļo kara šausmas un bezjēdzību.

 

20 maijs, 2022