Draugi Andrejam Žagaram. VERDI REKVIĒMS

Schedule

Date:
Time:

Venue:

Koncertzāle Cēsis

Asmika GRIGORJANA, soprāns

Nora SURUZJANA, mecosoprāns

Dmitro POPOVS, tenors

Edgars OŠLEJA, bass

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Diriģents Andris POGA

 

Par tradīciju kļuvušajā koncertā “Draugi – Andrejam Žagaram” šoreiz dzirdēsim izcilā itāļu operu ģēnija Džuzepes Verdi “Rekviēmu” – monumentālu garīgās vokāli instrumentālās mūzikas skaņdarbu, kurā komponists ielicis visu savu ģeniālā melodiķa un lielu muzikālo formu dramaturģijas meistara talantu.

Verdi “Rekviēms” veltīts itāļu dzejnieka un prozaiķa Alesandro Manconi (1785–1873) piemiņai, bet tas ir ne tik daudz mūžīgās gaismas spogulis, cik laicīgas pārdomas rosinošs dramatisks opuss, kas klausītājam sagādā neaizmirstamus emocionāla pārdzīvojuma brīžus.

Cēsīs opuss skanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, lielisku solistu un Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” izpildījumā. Pie diriģenta pults – maestro Andris Poga.

Pēc ilgāka laika Latvijā atkal dzirdēsim operas kritiķu augsti vērtēto un publikas mīlēto lietuviešu soprānu Asmiku Grigorjanu, vienu no izcilākajām dziedātājām, kura vienmēr uzsvērusi Andreja Žagara kā režisora un viņa vadītās Latvijas Nacionālās operas lielo nozīmi savas starptautiskās karjeras attīstībā. Grigorjana šobrīd uzstājas pasaules nozīmīgākajos opernamos un festivālos, tostarp Koventgārdenas Karaliskajā operā, Bavārijas Valsts operā, Vīnes Valsts operā, Teatro Real MadridLa Scala, Zalcburgas festivālā režisoru Romeo Kasteluči, Kšistofa Varļikovska, Roberta Vilsona, Bari Koski, Klausa Gūta iestudējumos. Asmika sadarbojas ar vadošajiem diriģentiem – Zubinu  Mehtu, Vasiliju Petrenko, Franci  Velseru-Mostu, Vladimiru Jurovski, Markus Stencu, Alanu Gilbertu, un Mihaelu Tilsonu – Tomasu.

Koncertā piedalīsies arī Zanda Švēde – pasaulē par vienu no labākajām Karmenas lomas interpretēm atzītais latviešu mecosoprāns. Zanda dzied vadošajos operteātros un koncertzālēs Amerikā un Eiropā, un šobrīd ir Frankfurtes operas soliste.

Verdi “Rekviēma” tenora partijā dzirdēsim izcilo ukraiņu tenoru Dmitro Popovu, kurš dziedājis tādos nozīmīgos pasaules opernamos kā Metropolitēna opera, Vīnes Valsts opera, Teatro Real Madrid un Bavārijas Valsta opera. Dziedātājs piedalījies koncertos kopā ar Lodonas Filharmonijas orķestri un Bostonas simfonisko orķestri Andra Nelsona vadībā.

Basa partiju atskaņojumā Cēsīs dziedās jaunākais koncerta dalībnieks, Lielās Mūzikas balvas 2021 ieguvējs kategorijā “Gada Jaunais dziedātājs” – Edgars Ošleja.

Līdzās solistiem, Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, kas atzīts par vienu no labākajiem Džuzepes Verdi “Rekviēma” interpretiem, tādēļ kopā ar vadošajiem orķestriem un diriģentiem, bieži piedalās šī opusa atskaņošanā Eiropas un pasaules koncertzālēs.

Koncerts “Draugi – Andrejam Žagaram” notiek jau piekto reizi un to rīko “Andreja Žagara kultūras atbalsta fonds” sadarbībā Koncertzāli “Cēsis” un Latvija Nacionālo simfonisko orķestri.

—————————————————————-

Pasākumā netiek ielaisti pirmsskolas vecuma bērni.

Koncerta laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām. Iegūtais materiāls tiks apstrādāts bez atsevišķas personu izdalīšana, lai tieši vai netieši netiktu veikta fizisku personu identificēšana. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā un izmantoti mārketinga materiālos. Jums ir tiesības lūgt neizmantot vai dzēst Jūsu personas datus – fotoattēlu, video vai audio ierakstu, kurā jūs esat fiksēts, rakstot mums uz e-pasta adresi: info@cesukoncertzale.lv.

14 oktobris, 2023.