25SGMF | PIRMATSKAŅOJUMI

Schedule

Date:
Time:

Venue:

RĪGAS DOMS

Valsts Akadēmiskais koris Latvija

Diriģents Māris Sirmais

 

Programmā:

Rihards Dubra Tēvreize 

Raivis Misjuns La Noche Oscura

Jēkabs Jančevskis Sleep 

Jēkabs Jančevskis Tā ir mana dvēsele

Lauma Kazaka Unde bella?

Jēkabs Bernāts Creation Of The World: Ovid’s Four Winds

 

Piedalās:

Edgars Ošleja, basbaritons

Vestards Šimkus, klavieres

Aigars Reinis, ērģeles

Oskars Petrauskis, soprāna saksofons

Ēriks Kiršfelds un Māra Botmane, čells

Edgars Saksons un Valters Līcis, sitaminstrumenti

Viktors Stankevičs, kontrabass

Sigurds Lallo, basklarnete

Pēteris Trasuns, alts

 

Neiztrūkstoša Starptautiskā Garīgās mūzikas festivāla tradīcija ir pirmatskaņojumu koncerts. 25. festivālā izskanēs  jaundarbi no daudzsološiem skaņražiem, kuri vēl atrodas sava radošā ceļa sākumā, un jau atzītajiem Latvijas komponistiem.

Daudzpusīgais mūziķis Jēkabs Bernāts pašlaik studē kordiriģēšanu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un savu talantu apliecinājis arī kompozīcijā un dziedāšanā. Viņa skaņdarba  Creation of the World: Ovid’s Four Winds pamatā ir grieķu mīts par pasaules un cilvēka radīšanu, iedalot četrus vējus katrā debespusē. 

Lauma Kazaka kompozīciju studējusi pie Ērika Ešenvalda, un pašlaik viņa turpina studijas JVLMA doktorantūrā. Viņa regulāri uzstājas dažādos dzejas un mūzikas projektos, kā arī ir līdzveidotāja Solfeg.io – starptautiski atzītai mūzikas mācību lietotnei bērniem un jauniešiem. Laumas jaundarbs Unde bella? ar Bībeles tekstiem šodienas acīm reflektē par kara tematiku, uzdodot jautājumus, kā rast iekšējo spēku, lai ticību labajam pārvērstu reālā rīcībā. 

Raivis Misjuns maģistra grādu kompozīcijā ieguvis Amsterdamas konservatorijā, bet kontrabasa spēli studējis Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā un Parīzes Konservatorijā. Kopš 2017. gada vairākas sezonas viņš bija Džona Eliota Gārdinera (John Eliot Gardiner) vadītā orķestra Orchestre Révolutionnaire et Romantique dalībnieks, bet pašlaik regulāri koncertē baroka ansambļa Concerto Köln sastāvā. 

Raivja jaundarbs La Noche Oscure ar Svētā Jāņa no Krusta noslēpumaino dzeju vēsta par ceļu no tumsības uz sevis apzināšanos, svētceļniekam pietuvojoties tuvāk Dievam un cauri dūmakai saskatot zvaigznes.  

Koncertā pirmo reizi Latvijā skanēs Jēkaba Jančevska skaņdarbs korim un instrumentālajam ansamblim Sleep, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 2019. gadā Cīrihes Tonhallē, kā arī jaundarbs vīru korim Tā ir mana dvēsele

Pirmatskaņojumu piedzīvos arī Riharda Dubras Tēvreize, kura tika komponēta par godu Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgadei.

18 augusts, 2022