Clairieres dans le ciel

Clairieres dans le ciel

Lionels Belmondo

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”

Džeza ansamblis “Hymne au Soleil”

Diriģents Māris Sirmais

Francijas mūzikas ierakstu izdevniecību B-Flat Recordings un Discograph paspārnē ir nācis klajā albums Clairieres dans le ciel (Debesu klajumi), kurā piedalās Valsts Akadēmiskais koris Latvija un vadošie mūsdienu franču džeza mūziķi.
Lionels Belmondo ir viena no šī brīža nozīmīgākajām franču džeza jomas figūrām. 2003. gadā, pieaicinot Grammy balvas ieguvēju, amerikāņu džeza multininstrumentālistu un komponistu Jusefu Latīfu (Yusef Lateef), veidojis džeza un franču postimpresionisma žanru sintēzes projektu Himna saulei. Turpinot radošos meklējumus, 2007. gadā Rīgā, festivāla Francijas pavasaris ietvaros Lionels Belmondo sastapās ar Valsts Akadēmisko kori Latvija un tika ierakstīts albums, kurā iekļautas L. Belmondo un cita franču mākslinieka Kristofa Dal Saso (Christophe Dal Sasso) aranžētās Lilī Bulanžē (Lili Boulanger), Gabriēla Forē (Gabriel Faure), Olivjē Mesiāna (Olivier Messiaen), Marsela Diprē (Marcel Dupre), kā arī mūsdienu autoru Jusefa Latifa, Lionela Belmondo un Kristofa Dal Saso kompozīcijas.
Kā norāda L. Belmondo, ar šo projektu dienasgaismā tiek izceltas līdz šim mazpazīstamas vai aizmirstas ievērojamo franču komponistu solodziesmas. Aranžējumi veidoti džeza ansamblim un korim, tomēr tajos saglabāta uzticība oriģinālajām kompozīcijām. Projekta autori atzīst, ka „daudzi noteikti būs dusmīgi par „svētuma zaimošanu” un šādu klasiskās mūzikas pārveidošanu, tomēr mēs uzskatām, ka robežas starp franču impresionismu un džezu nav „ūdensnecaurlaidīgas”, šie žanri ir tuvi un nav viens otram neko parādā.”
Albuma ierakstā arī Lionels Belmondo iespēlējis tenora un soprāna saksofona partijas, bet Kristofs Dal Saso – flautu. Valsts Akadēmisko kori Latvija un Belmondo džeza ansambli diriģē Māris Sirmais.

Izdots 2011. gadā.