19. STARPTAUTISKAIS GARĪGĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS

2016. gadā no 24. augusta līdz 8. septembrim norisināsies 19. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls. Nemainīgi tas turpinās iesāktās tradīcijas – sadarbību ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri, jaundarbu pasūtināšanu latviešu autoriem un īpašu iestudējumu veidošanu.

Festivāls sāksies 24. augustā  ar latviešu komponistu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumiem. Jaundarbu radīšanai uzrunāti komponisti Evija Skuķe, Dace Aperāne, Jānis Šipkēvics un Raimonds Tiguls.

26.augustā Liepājā un 27. augustā Rīgā izskanēs tradicionālā sadarbības koncertu programma ar Liepājas Simfonisko orķestri. Koncertu diriģents un mākslinieciskais vadītājs būs Atvars Lakstīgala.

31.augustā ar īpašu koncertu koris Latvija diriģenta Johaness Princis (Austrija) vadībā izpildīs austriešu garīgo mūziku. 

3.septembrī sadarbībā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un diriģentu Andresu Mustonenu Latvijas klausītājiem tiks piedāvāta Aleksandra Razkatova Bizantiešu mesa. Razkatovs ir viens no aktuālākajiem Krievijas mūsdienu komponistiem, kura daiļrade kļūst aizvien nozīmīgāka pasaules koncertzāļu repertuāra daļa.

Savukārt 8.septembrī iecerēts godināt Pēteri Vasku viņa 70 gadu jubilejā. Māra Sirmā vadībā koris Latvija atskaņos īpašu koncertprogrammu, kas veltīta izcilajam latviešu komponistam nozīmīgajā jubilejā.

Biļetes uz festivālu www.bilesuparadize.lv no 2016.gada maija.