Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA uzsāk sadarbību ar Zubinu Mehtu

Valsts Akadēmiskais koris Latvija ir devies uz Grieķiju, kur, ievērojamā diriģenta Zubina Mehtas (Zubin Mehta) aicināts, kopā ar Izraēlas Filharmonisko orķestri atskaņos Gustava Mālera 2. simfoniju Augšāmcelšanās.
Atēnu koncertzāles Megaron rīkotajā koncertu sērijā „Izcili orķestri, izcili diriģenti” Izraēlas Simfoniskais orķestris un diriģents Zubins Mehta sniegs divus koncertus. 18. jūnijā izskanēs Antona Bruknera 8. simfonija, bet 19. jūnija Gustava Mālera 2. simfonijas atskaņojumam pasaulslavenais diriģents ir aicinājis pievienoties Valsts Akadēmisko kori Latvija. Solistes būs Juliāna Banze (Juliane Banse, soprāns) un Ketrīna Vina-Rodžersa (Cathereine Wyn-Rogers, mecosoprāns)
Kora direktors Māris Ošlejs saka: „Valsts koris dodas uz šo projektu kā uz tikšanos ar sen neredzētiem draugiem, jo 2001. gadā ar šo orķestri koris Izraēlā sniedza 10 koncertus, atskaņojot V. A. Mocarta Lielo mesu un G. F. Hendeļa oratoriju Solomons. 2001. gada koncertus diemžēl nediriģēja orķestra mākslinieciskais vadītājs, tāpēc koris Latvija ar nepacietību gaida tikšanos ar izcilo diriģentu Zubinu Mehtu.
Zubins Mehta dzimis Indijā. Strādājis ar vadošajiem pasaules orķestris un diriģējis ievērojamākajos opernamos – Metropolitēnā, Koventgārdenā, Milanās operteātrī La Scala, Vīnes Valsts operā u.c.