Tuvojas 18. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

Valsts Akadēmiskais koris Latvija ielūdz uz vienu no gaidītākajiem kultūras notikumiem šajā vasarā: 18. Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, kas šogad notiks Rīgā un Liepājā. Piecos koncertos no 8. augusta līdz 5. septembrim būs iespēja dzirdēt Izraēlas un pareizticīgo garīgās mūzikas pērles, kā arī baudīt Jāņa Aišpura (The Sound Poets), Riharda Zaļupes un Jēkaba Jančevska jaundarbus, kas sarakstīti īpaši festivālam, iezīmējot jaunākās akadēmiskās mūzikas tendences Latvijā.

Festivāla atklāšanas koncertā 18. augustā Rīgas SV. Pētera baznīcā tiks atskaņoti 20. gadsimta krievu nacionālās mūzikas skolas tradīciju karognesēja un sargātāja, komponista Aleksandra Grečaņinova skaņdarbi: Pie Dievmātes mēs lūdzamies Op. 29, Nr. 12 no Otrās Jāņa Zeltamutes liturģijas, kā arī Ciešanu nedēļa op. 58. Koncertā uzstāsies VAK Latvija, kā arī īpašais viesis - viens no labākajiem kordiriģentiem Krievijā – Vladimirs Kontarevs.

Par tradīciju kļuvušais Latvijas komponistu jaundarbu koncerts izskanēs 25. augustā Rīgas Vecajā SV. Ģertrūdes baznīcā. Šogad īpaši festivālam vērienīgus darbus rakstījuši Rihards Zaļupe, Jēkabs Jančevskis un Jānis Aišpurs, atklājot jaunākās akadēmiskās mūzikas tendences Latvijā. Koncertā būs dzirdams VAK Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā, kā arī 21 vijole un 2 sitamie instrumenti.

Savukārt festivāla kulminācija notiks 5. septembrī Rīgas SV. Pētera baznīcā, kur VAK Latvija un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Andra Pogas vadībā atskaņos Antona Bruknera Mesu fa minorā.

“Ar katru gadu festivāls kļūst arvien populārāks, jo programmā iekļaujam gan pasaulē aktuālus skaņdarbus, ko īpaši novērtē akadēmiskās mūzikas gardēži un sekotāji, gan atļaujamies pārkāpt robežas, piedāvājot jaundarbus latviešu komponistu izpildījumā.  Festivāls ir dinamisks un, kaut arī tas nav pašmērķis, esam gandarīti, ka 18. gadu laikā esam atklājuši vairākus jaunus talantus. Koris Latvija kā festivāla organizētājs vienmēr rūpējas, lai gan saturiskais, gan tehniskais izpildījums būtu nevainojams un tāds tas būs arī šogad,” saka kora Latvija direktors Māris Ošlejs.

Festivālu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Radio, Latvijas Radio 3 - Klasika, JCDecaux, Delfi.

Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā bilesuparadize.lv