Šišons Vācijā atsāks sadarbību ar Akadēmisko kori LATVIJA

Diriģents Karels Marks Šišons atsāk sadarbību ar Valsts akadēmisko kori (VAK) Latvija.

Koris Latvija ir devies uz Zārbrikenu Vācijā, kur Pūpolsvēdienā, 13.aprīlī kopā ar Vācijas Radio filharmonisko (VRF) orķestri diriģenta Šišona vadībā atskaņos Džuzepes Verdi Rekviēmu.

Šišons no 2009. gada līdz 2012. gadam bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Šišona vadībā koris Latvija piedalījies dažādu lielo formu un operu koncertuzvedumu atskaņojumos.

Kā ziņots, pagājušā gada sākumā toreizējais LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs Šišons Latvijas Republikas Kultūras ministrijā iesniedza atlūgumu, pamatojot to ar atbalsta trūkuma. Pēc tam LNSO ilgstoši darbojās bez mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta.

Korim Latvija šī būs pirmā sadarbība ar VRF orķestri. Atskaņojumā piedalās solisti Lea Kročeto, soprāns, Lučiana d’Intino, mecosoprāns, Ho Juns Čungs, tenors un Donijs Rejs Alberts, bass.

Koncerta interneta tiešraidi būs iespējams klausīties Vācijas radio SR2 interneta vietnē www.sr2.de plkst.12.00 pēc Vācijas laika.