Mariss Jansons izvēlas Valsts Akadēmisko kori LATVIJA

Visa pasaule šajā gadā atzīmē Marisa Jansona 70. jubileju, kā arī viņa vadītais Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris šogad svin savu 125. gadskārtu. Par godu šiem notikumiem orķestris organizē plašu vispasaules koncertturneju visa gada garumā. Koncerti jau notikuši Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Eiropā un Austrālijā.
Šī gada 8. novembrī Sanktpēterburgas filharmonijā un 10. novembrī Maskavā, P. Čaikovska koncertzālē Concertgebouw orķestris Marisa Jansona vadībā atskaņos G. Mālera 2. simfoniju, kuras atskaņojumā piedalīsies arī Valsts Akadēmiskais koris Latvija.

Kora direktors Māris Ošlejs: “Mums ir liels prieks, ka saņēmām uzaicinājumu piedalīties izcilā projektā. Būt daļai no Concertgebouw orķestra pasaules turnejā iesaistītiem māksliniekiem jau ir pagodinoši, bet īpaši godpilns ir Marisa Jansona ielūgums uz sadarbību Sanktpēterburgā. Šajā pilsētā diriģenta spožais talants ieguva izglītību, piedzīvoja izaugsmi kā arī slavas gājuma sākumu, un joprojām Sanktpēterburgā ir maestro „mājas” ”.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija ar Marisu Jansonu un Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri ir sadarbojies 2011. gadā, kad martā Amsterdamā, Concertgebouw zālē divos koncertos tika atskaņota vērienīgā G. Mālera 8. simfonija. Ir izdots arī šī koncerta ieraksts kompaktdiska un blu-ray formātā. Plašāka informācija par iespēju iegādāties šo ierakstu meklējama Concertgebouw mājas lapā 

Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris simfonisko orķestru topā jau daudzus gadus ir starp vislabākajiem pasaules orķestriem. Mariss Jansons ir šī orķestra mākslinieciskais vadītājs kopš 2004. gada.

Plašāka informācija par G. Mālera 2. simfonijas atskaņojumiem pieejama šeit: Pēterburgā un Maskavā