Māris Sirmais uzsāk sadarbību ar vienu no vadošajiem Krievijas orķestriem

Šī gada 11. novembrī Valsts Akadēmiskā kora Latvija mākslinieciskajam vadītājam Mārim Sirmajam gaidāma debija ar J. Svetlanova Krievijas Valsts Akadēmisko simfonisko orķestri (šobrīd šo kolektīvu vada viena no pasaulē pazīstamākajām Krievijas diriģēšanas zvaigznēm Vladimirs Jurovskis). Šī Mārim Sirmajam ir nozīmīga atgriešanās P. Čaikovska vārdā nosauktajā Maskavas koncertzālē, jo pēc spožajiem koncertiem šeit ar Valsts Akadēmisko kori Latvija 2010. un 2012. gadā, tika saņemts ielūgums no Valsts Maskavas Filharmonijas koncertēt šeit ar J. Svetlanova orķestri. 

Koncerta programmā izskanēs Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēms un Arvo Perta Te Deum.

Kā liecina informācija no Čaikovska koncertzāles biļešu kasēm, interese par koncertu ir ļoti liela, un biļetes uz koncertu jau sen vairs nav pieejamas. Vislabāk to raksturo vārds “anšlāgs”.

Koncerta tiešraidi no Maskavas Čaikovska koncertzāles būs iespējams vērot interneta tiešraidē šodien 11.novembrī plkst. 17:00 pēc Latvijas laika.

Saite uz tiešraidi: http://meloman.ru/webcasts/online/

Korim Latvija šis būs noslēdzošais koncerts Krievijas turnejā. 8. novembrī Sanktpēterburgas Filharmonijas Lielajā zālē un 10. novembrī Maskavas Čaikovska koncertzālē ilgstošu stāvovāciju un skaļu sajūsmas saucienu pavadībā izskanēja Gustava Mālera 2. simfonija. Divi koncerti pasaules koncertturnejas ietvaros, ko, atzīmējot savu 125. jubileju, šajā gadā rīko Karaliskais Amsterdamas Concertgebouw orķestris Marisa Jansona vadībā.

Mariss Jansons un Concertgebouw orķestris uz šiem koncertiem kā sadarbības partneri bija izvēlējies Valsts Akadēmisko kori Latvija.