Koris LATVIJA izdod R.Paula kormūzikas albumu ROZES GARS

Valsts Akadēmiskais koris Latvija un Māris Sirmais ir ierakstījuši albumu Rozes gars, kas irunikāls komponista Raimonda Paula kora dziesmu apkopojums, un kas ir arī veltījums Maestro viņa jubilejā. Albuma prezentācijas koncerti notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 1. un 2. novembrī plkst. 19.00.

Albumā apkopotas 24 komponista dziesmas jauktajam, vīru un sieviešu korim, kas tapušas pēdējo četrdesmit gadu laikā. Daudzas no tām ierakstītas pirmo reizi. Dažas savus pasaules pirmatskaņojumus piedzīvojušas pērn Valsts Akadēmiskā kora koncertos, bet ir arī tādi opusi, kas ilgi un rūpīgi glabāti komponista darbistabā un tagad atraduši savu ceļu pie klausītājiem, un, kā cer albuma izdevēji – arī uz Latvijas koru repertuāriem. Albumā ir iekļautas kora dziesmas, kas kādreiz izskanējušas tādās leģendārās teātra izrādēs kā Elizabete, Anglijas karaliene un Brands. Patriotisms, tautasdziesmas gars, impresionisms, latviskums vijas cauri šīm dziesmām.

Albuma tituldziesma Rozes gars ar Jāņa Petera vārdiem ir Raimonda Paula veltījums Emīlam Dārziņam. Kompaktdiska vizuālo noformējumu ir veidojusi māksliniece Gita Treice.

Mūzikas žurnāliste un muzikoloģe Gunda Vaivode albuma ievadvārdos raksta: „Tāds ir Pauls:no visiem zināmā līdz negaidītam atklājējam. Viņš raksta dziesmas, bet viņā mīt simfonijas cikla pilnība: zvejnieka spēks, dārziņiska daile, blaumaniska raksturotspēja, dzejas kodolīgums. Un ja vēl Maestro pats pie klavierēm!”

Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un www.bilesuparadize.lv