Irīna Rebhūna gūst panākumus Musica Sacra Nova 2017

2017. gada 5. februārī tika paziņoti prestižā Jauno komponistu kompozīcijas konkursa Musica Sacra Nova 2017 uzvarētāji. Valsts Akadēmiskā kora Latvija kora māksliniece Irīna Rebhūna ieguvusi Ķelnes arhibīskapa specbalvu par labāko 4-6 balsu jauktā kora dziesmu.

Līdz 2016. gada 31. decembrim jebkurš komponists, kurš nav sasniedzis 35 gadu vecumu, varēja anonīmi iesūtīt savu kompozīciju divās kategorijās - skaņdarbu jauktam korim a cappella ar sakrālo latīņu tekstu un kompozīciju ērģelēm. Irīna stāsta: "Tā kā es jau divus iepriekšējos gadu piedalījos šajā konkursā, bet bez panākumiem, tad nolēmu šogad nestartēt. Taču nedēļu pirms iesūtīšanas termiņa beigām, nolēmu tomēr uzrakstīt skaņdarbu korim. Šoreiz mana izvēle krita uz gregorisko dziedājumu Libera me, Domine (Atpestī mani, Kungs). Tā kā šis dziedājums ir sirdij tuvs, tad dziesmas sākumā es citēju fragmentu no tā. Tapa skaņdarbs jauktam korim a cappella, ko arī nosūtīju dalībai konkursā. Rezultātus uzzināju esot komandējumā ar Valsts Akadēmisko kori Latvija Francijā. Mans pārsteigums bija liels, jo nemaz necerēju uz panākumiem. Turklāt, apsveikums un priecīgā ziņa nāca 4. februāra vakarā, pirms oficiālā paziņojuma. Komponists Ēriks Ešenvalds nosūtīja īsziņu kora direktoram Mārim Ošlejam, ka esmu guvusi panākumus un dabūjusi balvu. Šī balva ir Ķelnes arhibīskapa specbalva par labāko 4-6 balsu jauktā kora dziesmu. Drīz vien es tiku uzaicināta uz Vāciju, kur Brauweiler Abatijā (Brauweiler Abbey) 13.maijā koncertā notiks manas dziesmas pasaules pirmatskaņojums un balvas pasniegšana. Esmu pagodināta un priecīga, jo šī ir pirmā reize, kad šajā konkursā balvu iegūst komponists no Latvijas."

Irīnas Rebhūnas jaundarba Latvijas pirmatskaņojums izskanēs 22. augustā, 20.Starptautiskā garīgās mūzikas fetsivāla jaundarbu koncertā.