Ēriks Ešenvalds kļuvis par komponistu-rezidencē Kembridžas univeristātē

Valsts Akadēmiskā kora Latvija mākslinieks un komponists Ēriks Ešenvalds ir ieguvis stipendiju Kembridžas Universitātē, Trīsvienības koledžā, kļūstot par mākslinieku-rezidencē.

Turpmākos divus gadus Ēriks Ešenvalds radoši strādās vienā no pasaules senākajām un izcilākajām universitātēm, iesaistoties tās dzīvē un komponējot. Kā norāda pats komponists: „Nav noslēpums, ka šī vēsturiski un intelektuāli nozīmīgā vieta atvērs jaunu lapaspusi manā radošajā darbā un būs kā skrejceļš manas mūzikas skanējumam tālāk pasaulē.”

Trīsvienības koledža ir dibināta 16. gadsimtā, un tās absolventu vidū ir tādi izcili mākslas un zinātnes pārstāvji kā Īzaks Ņūtons, Frensiss Bēkons, Lords Bairons, Alfrēds Tenisons, Ludvigs Vidgenšteins, Vladimirs Nabokovs u.c.

Komponists Ēriks Ešenvalds dzimis 1977. gadā Priekulē. Bakalaura grādu (2002) un maģistra grādu (2004) mūzikā ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 2002. gada ir Valsts Akadēmiskā kora Latvija mākslinieks. Kā komponists starptautisku atzinību ir ieguvis ar tādiem darbiem kā Iespaidi Sāremā, Leģenda par iemūrēto sievu, opera Augļu koks ir Jāzeps, Kristus ciešanas un augšāmcelšanās u.c. Viņa mūziku šobrīd atskaņo gan profesionālie, gan amatieru kolektīvi Eiropā, ASV, Kanādā, Austrālijā, Japānā. Londonas laikraksta The Times kritiķis Ričards Morisons nosaucis Ešenvaldu par „nākamo lielo notikumu muzikālajā misticismā”.