Augustā arī Liepājā būs skatāma Ē. Ešenvalda simfonija "Ziemeļu Gaisma"

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Lielās mūzikas balvas 2015. gada laureāta nominācijā Gada uzvedums – Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas Ziemeļu gaisma pirmizrādi Kurzemē.

Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars 12.augustā būs dzirdams Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts Akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā. Skatītājiem tiks uzburts stāsts par ziemeļu tautās leģendām apvīto polārblāzmu, ko paspilgtinās ekspedīciju laikā dokumentētie video un dabas skaņu materiāli.

Ziemeļblāzma (Aurora Borealis) jau izsenis apdziedāta teikās un leģendās. Ziemeļu tautas to dēvē par lapsas astes sagrieztām sniega vērpetēm, debesu vārtiem aizgājušajiem, par karavīru nenogurstošajām cīņām un pat par bumbas spēlēšanu debesīs, kur bumbas vietā izmantots valzirga galvaskauss. Šis unikālais tautu mantojums iedvesmojis komponistu doties ekspedīcijās uz Skandināviju, Islandi, Grenlandi un Aļasku, lai kopā ar ceļabiedriem – režisoru Renāru Vimbu un operatoru Daini Juragu – dokumentētu senos stāstus un dabas naksnīgās balsis.

Ekspedīcijās gūtais iemūžināts simfonijā. Līdzās orķestrim un korim tās muzikālo vēstījumu papildinās videoprojekcijas ar ziemeļu tautu teicējiem. Sadarbībā ar norvēģu fotogrāfu Hjetilu Skogli (Kjetil Skogli), kurš sevi dēvē par ziemeļblāzmas pēddzini, tapušas polārblāzmas projekcijas, kas atskaņojumā saplūdīs ar mūziku un dabas skaņām, ļaujot izbaudīt autentiskus un plašākai sabiedrībai zudušus nostāstus par ziemeļblāzmu – lielāko no Zemes atmosfēras optiskajiem fenomeniem.

Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv