22. Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls notiks no 10. līdz 24. augustam

Koris “Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais aicina klausītājus kalendāros atzīmēt vienu no vasaras gaidītākajiem akadēmiskās mūzikas festivāliem. 22. Starptautiskā Garīgās mūzikas festivāla koncerti izskanēs Rīgā un Liepājā laikā no 10. līdz 24. augustam. Šī gada festivālā tiks akcentētas franču mūzikas pērles, ērģeļmūzika, džezs, kā arī nemainīgas festivāla tradīcijas – jaundarbu koncerts un sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri.

22. Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu atklās festivāla jaundarbu koncerts diriģenta Māra Sirmā vadībā. Koncertā tiks atskaņoti trīs pasaules pirmatskaņojumi .

Lasīt vairāk

 
KORIS “LATVIJA” ATGRIEŽAS UZ ELBAS FILHARMONIJAS SKATUVES KOPĀ AR IVETU APKALNU

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais kopā ar Elbas filharmonijas goda ērģelnieci Ivetu Apkalnu 24. februārī sniegs koncertu Hamburgā,  Elbas filharmonijas koncertzāles Lielajā zālē.

Koncertā izskanēs gan latviešu komponistu: Pētera Vaska, Aivara Kalēja, Ērika Ešenvalda skaņdarbi, gan Lajonela Roga, Tjerī Eskeša, Olivjēra Mesiāna skaņdarbi korim un ērģelēm. Īpašais koncerta notikums būs pasaules pirmatskaņojums Pētera Vaska jaundarbam korim un ērģelēm “Veni Domine”.

Šis koncerts būs diriģenta Māra Sirmā debija Elbas .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA izziņo koncertturnejas datumus Kanādā

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA kopā ar māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Māri Sirmo piedalīsies trīs mūzikas festivālos Kanādā laikā no 2019. gada 3. līdz 13. jūlijam.

The New York Times savulaik kora LATVIJA skaņu raksturojis kā “izsmalcinātu, skaistu un krāšņu”.

Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA Kanādas koncerttūrē klausītājiem piedāvās Baltijas kormūzikas pērles, kā arī Latvijas – Kanādas komponistu darbus. Koncertos izskanēs Arvo Perta, Ērika Ešenvalda, Imata Ramiņa, Tālivalža Ķeniņa, Jāņa Kalniņa, Pētera Vaska, Riharda Dubras, Veljo Tormis, Vaclovas Augustinas, Eleanoras .

Lasīt vairāk

 
SVĒTKI KORA PILĪ - muzikāli stāsti un pasakas bērniem

SVĒTKI KORA PILĪ / Muzikāli stāsti un pasakas bērniem

Kā jau katrai brīnumainai komandai… arī korim “Latvija” ir sava mājvieta. Mēs to saucam par savu KORA PILI. Decembra beigās plānojam rīkot īstus svētkus un uz savu pili aicinām ciemoties mazos klausītājus, lai aptuveni stundu garā koncertuzvedumā iepazītos ar kora noslēpumiem. Meklēsim un atradīsim atbildes uz jautājumiem - no kā sastāv koris, ko kora dziedātāji ar savām balsīm var paveikt, ko tad īsti dara diriģents, vai ir viegli kļūt par kordziedātāju?! Īpašais .

Lasīt vairāk

 
KORIS "LATVIJA" AICINA UZ KONCERTUZVEDUMU BĒRNIEM

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” šī gada decembra beigās savā pilī Zirgu ielas koncertzālē aicina mazos klausītājus – pirmskolas un sākumskolas vecuma bērnus - kopā ar vecākiem iepazīt brīnumaino mūzikas vienību kori. 
Aptuveni stundu garā koncertuzvedumā bērni tiks iepazīstināti ar to, kas ir koris, kāda ir tā uzbūve, ko koris prot un kāda tad īsti ir diriģenta funkcija.
Savukārt koncerta otrajā daļā klausītāji nokļūs pasaku pasaulē, kuru uzbur brīnišķīgās Arvīda Žilinska dziesmiņas bērniem, kas speciāli aranžētas korim. 
Koncerta stāstu savīs .

Lasīt vairāk

 
Ar koncertu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atzīmēsim Ineses Zanderes jubileju

Atzīmējot Ineses Zanderes  apaļo jubileju, koncertā tiks atspoguļotas daudzveidīgās, bieži vien paralēlās un radikāli atšķirīgās interpretācijas, kas rodas dzejas tekstu mijiedarbībā ar komponistu muzikālajām idejām. Inese Zandere dzeju un grāmatas raksta gan bērnu, gan pieaugušo auditorijai un savos darbos ar dažādiem līdzekļiem panāk šķietamu vieglumu, vienkāršību un ļoti tiešu emocionālu iedarbību. Iespējams, ka tieši šo iemeslu dēļ tik daudz komponistu izvēlas viņas tekstus savām kompozīcijām. 24. septembra koncerta programmā iekļauti komponistu Valta Pūces, Riharda Dubras .

Lasīt vairāk

 
21. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls izskanēs Rīgā, Liepājā, Stirnienē

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un festivāla mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māri Sirmais arī šovasar aicina klausītājus uz Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu. Šogad festivālam aprit divdesmit pirmā gadskārta un ir gaidāmi 6 koncerti, kas izskanēs ne tikai Rīgas dievnamos, bet arī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un īpašā simtgades sumināšanas koncertā Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīcā.

Festivāla atklāšanas koncerta programma izskanēs divas reizes – 18. augustā Liepājā sadarbībā ar festivālu “Liepājas vasara” un 23. augustā Rīgā, Sv. Pētera baznīcā .

Lasīt vairāk

 
Dižkoncerts “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” LMT Straume tiešraidē

Trīs gadu laikā 77 komponisti radīja a cappella oriģinālkompozīcijas, kuras Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā pirmatskaņoja piecos īpašos koncertos Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē (11.12.2015., 8.03.2016., 11.11.2016., 1.03.2017., 15.02.2018.). 4. maija koncertā izskanēs īpaši veidota skaņdarbu izlase, kas veidota, ieklausoties pašdarbības jaukto koru diriģentu, kā arī Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” dziedātāju pieredzes pilnajā vērtējumā. Koncerta programmā iekļautas Valta Pūces, Andra Dzenīša, Jāņa Ķir .

Lasīt vairāk

 
 
Koris «Latvija» piedalās vēsturiskā Brāmsa Vācu rekviēma atskaņojumā

Valsts Akadēmiskais koris «Latvija» devies uz Vāciju, kur 10. aprīlī Brēmenes Domā kopā ar Brēmenes Vācu kamerfilharmonisko orķestri un tā māksliniecisko vadītāju un diriģentu Pāvo Jervi atskaņos Johannesa Brāmsa grandiozo vokālsimfonisko darbu «Vācu rekviēms». Šis atskaņojums tiek veltīts skaņdarba 150 gadskārtai, kad tas tika pirmatskaņots šajā pašā vietā un datumā.

Pagājušā gada oktobrī koris «Latvija» kopā ar izcilo diriģentu Pāvo Jervi (Igaunija) un Brēmenes Vācu kamerfilharmonisko orķestri Ķīnā, Pekinas un Šanhajas koncertzālēs aizvadīja divus neaizmirstamus koncertus, atskaņojot Ludviga .

Lasīt vairāk

 
Ēriks Ešenvalds VULKĀNU SIMFONIJA

Šī gada 10. martā 19.00 Vidzemes koncertzāle "Cēsis" notiks Ērika Ešenvalds pirmatskaņojums VULKĀNA SIMFONIJA.

Simfonijas kodols ir Ešenvalda komandas biedru – režisora Renāra Vimbas un operatora Daiņa Juragas – nofilmētie 25 stāstnieki. 2017. gada vasarā triumvirāts devās radošajā ekspedīcijā apkārt pasaulei iepazīt vulkānus, uzmeklēt stāstniekus un ar seismologu un vulkanologu atbalstu izstaigāt vulkānisko aktivitāšu takas.

Ēriks Ešenvalds saka: “Kaut kur netālu no izspļauto akmens un izdedžu krāvumiem, starp lavas uguns un putekļu dubļu straumēm, draudošās .

Lasīt vairāk

 
Klāt piektais koncerts LATVIJAS KOMPONISTI LATVIJAS SIMTGADEI

Šo ceturtdien, 15. februārī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā atskaņos 18 komponistu pasaules pirmatskaņojumus, kas sacerēti cikla “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” ietvaros.

Koncertā būs iespējams dzirdēt plaša spektra žanru komponistu jaundarbus. Klausīsimies Armanda Aleksandravičus, Leona Amoliņa, Arstarulsmirus, Lienes Batņas, Goran Goras, Staņislava Judina, Aldoņa Kalniņa, Agnetas Krilovas-Bērziņas, Annas Ķirses, Jāņa Lūsēna, Artura Maskata, Edgara Mākena, Jēkaba Nīmaņa, Kārļa Rūtentāla, Valta Pūces, Reiņa Sējāņa, Jāņa Šipkēvica un Pētera Vaska skaņdarbu pirmatskaņojumus.

Projekts .

Lasīt vairāk

 
Izziņots piektais cikla LATVIJAS KOMPONISTI LATVIJAS SIMTGADEI KONCERTS

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un diriģents Māris Sirmais klausītājiem piedāvā divarpus gadu ilgušās muzikālās laboratorijas – cikla “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei” pēdējo koncertu, kas 2018. gada 15. februārī plkst. 19.00 tradicionāli izskanēs Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Šī cikla ietvaros jau izskanējuši četri koncerti – ar panākumiem pirmatskaņoti vairāk kā 60 latviešu komponistu radīti a cappella skaņdarbi jauktajam korim.

Piektajā koncertā 15. februārī izskanēs Armanda Aleksandravičus, Leona Amoliņa, Arstarulsmirus, Lienes Batņas, Jāņa Holšteina-Upmaņa, Staņislava Judina, Aldoņa .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” piedalās jauniestudējumā Birgitas festivālā

Jau sesto gadu Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” piedalās prestižajā Birgitas festivālā, kas notiek netālu no Tallinas Piritā, viduslaiku klostera mūros no 4. līdz 13. augustam. Šogad festivāla ietvaros koris piedalīsies Jozefa Haidna oratorijas “Gadalaiki” uzvedumā, kas izskanēs 4. un 5. augustā. Krāšņajā izrādē piedalīsies baleta trupa un akrobāti no Polijas, Tallinas fiharmonijas kamerorķestris un solisti: Alfia Kamalovu (Vācija), Juhanu Trallu (Igaunija), Marcinu Bronikovski (Polija). Uzvedumu iestudē režisors Rans Artūrs Brauns un diriģents un festivāla mākslinieciskais vadītājs Risto Josts (Igaunija .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA sniegs koncertus Šveicē

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” šajā nedēļā devies uz Šveices pilsētu Lucernu, kur skanīgajā Lucernas koncertzālē sniegs divus koncertus festivāla “Zaubersee” ietvaros, kas notiks no 24. līdz 28. maijam. Pirmajā koncertā 26. maija vakarā koris atskaņos Pētera Čaikovska operu “Pīķa dāma” kopā ar Lucernas simfonisko orķestri, ar kuru koris koncertējis jau vairākkārt, Lucernas zēnu kori un Lucernas meiteņu kori diriģenta Džeimsa Gafigana vadībā. Savukārt 27. maijā koris izpildīs Igora Stravinska skaņdarbu “Kāziņas” Lucernas simfoniskā orķestra mākslinieciskā vadītāja Džeimsa Gafigana vadībā. Solisti .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA sniegs koncertus Elbas filharmonijā

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” devies uz Hamburgu, lai pašreizējā mūzikas mekā – Elbas filharmonijas koncertzālē kopā ar Hamburgas operas kori, Hamburgas zēnu kori, Hamburgas Valsts filharmonisko orķestri un tā māksliniecisko vadītāju Kentu Nagano atskaņos Gustava Mālera Astoto simfoniju, sniedzot trīs brīnišķīgus koncertus – 28.,30. aprīlī un 1. maijā. Koncerti jau ir izpārdoti.  Mālera Astoto simfoniju mēdz dēvēt par “Tūkstošu simfoniju”, jo tā ir viena no grandiozākajām virsotnēm Rietumu klasiskās mūzikas vēsturē, ko vien jelkad cilvēks ir spējis radīt .

Lasīt vairāk

 
Valsts (Ne)Akadēmiskā kora LATVIJA koncerts 1. aprīlī

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" savu 75. sezonu iesāk ar jautru koncertprogrammu - valsts (Ne) Akadēmiskā kora “Latvija” 1. aprīļa koncertu, kurā koris atļausies būt (Ne) akadēmisks, kā tas ierasts. Koncerts notiks 1. aprīļa pievakarē plkst. 17:00 Zirgu ielas koncertzālē (ieeja no Zirgu ielas). Koncertu diriģēs Valdis Tomsons un skatītājus iesaistīs, atraktīvi izkustinās un iepazīstinās ar skaņdarbu stāstiem Varis Klausītājs. Programmā komponista Jura Ābola opusa/kompaktoperas POKEMONGOTANGO pasaules pirmatskaņojums, kā arī Ērika Ešenvalda, Jāzepa Vītola, Jura Vaivoda, Artura Maskata, Jāņa .

Lasīt vairāk

 
Irīna Rebhūna gūst panākumus Musica Sacra Nova 2017

2017. gada 5. februārī tika paziņoti prestižā Jauno komponistu kompozīcijas konkursa Musica Sacra Nova 2017 uzvarētāji. Valsts Akadēmiskā kora Latvija kora māksliniece Irīna Rebhūna ieguvusi Ķelnes arhibīskapa specbalvu par labāko 4-6 balsu jauktā kora dziesmu.

Līdz 2016. gada 31. decembrim jebkurš komponists, kurš nav sasniedzis 35 gadu vecumu, varēja anonīmi iesūtīt savu kompozīciju divās kategorijās - skaņdarbu jauktam korim a cappella ar sakrālo latīņu tekstu un kompozīciju ērģelēm. Irīna stāsta: "Tā kā es jau divus iepriekšējos gadu piedalījos šajā .

Lasīt vairāk

 
Pirmatskaņos Ešenvalda, Kulakova, Marhilēviča, Jančevska un Ritmanes dziesmas ko

 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē 1. martā izskanēs koncertu cikla "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei" jaundarbu koncerts, kurā tiks pirmatskaņotas 13 Latvijas komponistu dziesmas korim. Jaundarbus izpildīs Valsts Akadēmiskais koris Latvija kopā ar diriģentu Māri Sirmo.

“Vislielākā vērtība ir uzaicināt komponistu rakstīt tieši tā, kā viņš jūtas, neierobežojot viņu rāmjos,” par koncertu cikla ideju izsakās VAK "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais. Ciklā aizvadīti jau trīs koncerti, kuros dzirdētas vairāk nekā 30 jaunas a cappella kora dziesmas, arī 1. martā .

Lasīt vairāk

 
Koris LATVIJA koncertē Itālijā un Francijā

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” ir devies turnejā uz Itāliju un Franciju.
31. janvārī un 1. februārī koris „Latvija” kopā ar Haidna orķestri Trento un Bolzano pilsētās diriģenta Arvo Volmera vadībā atskaņos Gabriela Forē Rekviēmu.
Uzreiz pēc koncertiem Itālijā koris dosies uz Franciju, Nanti, kur vienā no lielākajiem Eiropas mākslas festivāliem „La folle journée” („Trakās dienas”) sniegs sešus koncertus.
Koris uzstāsies gan kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Andra Pogas vadībā, gan kora mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā vadībā .

Lasīt vairāk

 
Tirdzniecībā nonācis Raimonda Paula kormūzikas albums "Rozes gars"

Raimonda Paula kora dziesmu albumu "Rozes gars" šobrīd ir iespējams mūzikas veikalā "Upe" R. Vāgnera ielā 5 (Rīgā), Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā, mūzikas veikalā "Upe" Vaļņu ielā 26 (Rīga), grāmatu nama "Valters un Rapa" tirdzniecības tīklā visā Latvijā. 

 
Vienā koncertā – 14 komponisti. LNB pirmatskaņos simtgades dziesmas
11. novembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē Valsts Akadēmiskais koris Latvija kopā ar diriģentu Māri Sirmo pirmatskaņos 14 jaunas kora dziesmas, kas veltītas Latvijas 100 gadu jubilejai. Šis ir trešais cikla Latvijas komponisti Latvijas simtgadei koncerts, šoreiz īpaši veltīts tēvzemes tēmai.

11. novembra koncerts būs brīnišķīga iespēja svinēt Lāčplēša dienu, ieklausoties 14 komponistu skatījumā uz mūsu valsti un cilvēkiem. Turpinot tradīciju, dzirdēsim arī ārzemēs dzīvojošu komponistu jaundarbus – šoreiz Kanādā mītošā Imanta .

Lasīt vairāk

 
Koris LATVIJA izdod R.Paula kormūzikas albumu ROZES GARS

Valsts Akadēmiskais koris Latvija un Māris Sirmais ir ierakstījuši albumu Rozes gars, kas irunikāls komponista Raimonda Paula kora dziesmu apkopojums, un kas ir arī veltījums Maestro viņa jubilejā. Albuma prezentācijas koncerti notiks Latvijas Universitātes Lielajā aulā 1. un 2. novembrī plkst. 19.00.

Albumā apkopotas 24 komponista dziesmas jauktajam, vīru un sieviešu korim, kas tapušas pēdējo četrdesmit gadu laikā. Daudzas no tām ierakstītas pirmo reizi. Dažas savus pasaules pirmatskaņojumus piedzīvojušas pērn Valsts Akadēmiskā kora koncertos, bet .

Lasīt vairāk

 
Ar Pētera Vaska autorkoncertu noslēgsies garīgās mūzikas festivāls

Ceturtdien, 8. septembrī, plkst. 20:00 Rīgas Doma baznīcā ar Pētera Vaska autorkoncertu izskanēs 19. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls. Jau iemīļotos komponista darbus un pirmatskaņojumus izpildīs Valsts Akadēmiskais koris Latvija, ērģelniece Kristīne Adamaite, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Māris Sirmais.

Koncertu atklās skaņdarbs Mūsu Tēvs, kas tapis 1991. gadā un ir lūgšana no Mateja evaņģēlija Mūsu Tēvs debesīs. Šis darbs aizvedīs līdz grandiozajai Misei korim un orķestrim, kas komponēta 60 gadu atcerei kopš latviešu tautai traģiskās 1941 .

Lasīt vairāk

 
 
Ērika Ešenvalda simfonijas ZIEMEĻU GAISMA pirmizrāde Kurzemē

VIDEO

12.augustā plkst.19 koncertzālē Lielais dzintars festivāls Liepājas vasara saviem klausītājiem piedāvā Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas Ziemeļu gaisma pirmizrādi Kurzemē. Atskaņojumā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts Akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā, kā arī pats komponists.

„Šis neapšaubāmi būs viens no lielākajiem festivāla Liepājas vasara notikumiem. Vēl gada sākumā Ziemeļu gaisma ieguva Latvijas Lielo mūzikas balvu 2015 nominācijā Gada uzvedums, un tagad to varēs izbaudīt arī mūsu festivālā uz koncertzāles Lielais dzintars lielās skatuves .

Lasīt vairāk

 
Augustā arī Liepājā būs skatāma Ē. Ešenvalda simfonija "Ziemeļu Gaisma"

Sākusies biļešu tirdzniecība uz Lielās mūzikas balvas 2015. gada laureāta nominācijā Gada uzvedums – Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas Ziemeļu gaisma pirmizrādi Kurzemē.

Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars 12.augustā būs dzirdams Liepājas Simfoniskais orķestris un Valsts Akadēmiskais koris Latvija diriģenta Māra Sirmā vadībā. Skatītājiem tiks uzburts stāsts par ziemeļu tautās leģendām apvīto polārblāzmu, ko paspilgtinās ekspedīciju laikā dokumentētie video un dabas skaņu materiāli.

Ziemeļblāzma (Aurora Borealis) jau izsenis apdziedāta teikās un leģendās. Ziemeļu tautas to dēvē par lapsas astes sagrieztām .

Lasīt vairāk

 
VAK "LATVIJA" īpašā koncertā godinās Pēteri Vasku

22. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Domā sāksies Valsts Akadēmiskā kora Latvija koncerts – pirmais ciklā, kurā VAK Latvija izpildīs šā gada jubilāra Pētera Vaska darbus.

Koncerta programmā iekļauts P. Vaska jaundarbs Gloria, skanēs arī Lūgšana Latvijai, Vakara mūzika, Dona nobis pacem, Māte saule, Te Deum, Agnus Dei.

Koncertā piedalās ērģelnieki Kristīne Adamaite, Tālivaldis Deksnis, Ēriks Kiršfelds – čells un diriģents Māris Sirmais.

Īpašs veltījums komponista apaļajā jubilejā paredzēts arī 8. septembrī, Garīgās mūzikas festivāla noslēgumā.

Pēteris Vasks ir .

Lasīt vairāk

 
Ciklā "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei"- Kaupera, Aperānes u.c. skaņdarbi

8. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē izskanēs mīlestības tēmai veltīts koncerts “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”, kurā būs dzirdami 17 komponistu jaundarbi - dziesmas korim. Pirmizrādes gaidās Renārs Kaupers, Dace Aperāne un Irīna Rebhūna stāsta par savām dziesmām un kora mūzikas lomu 21.gadsimtā.

Rakstīt par kādu no piecām stihijām - uguni, ūdeni, zemi (Tēvzemi), gaisu vai mīlestību - katram komponistam bijis īpašs izaicinājums. Kā norāda Renārs Kaupers, šķautnes, kā aplūkot tēmu, ir dažādas, taču svarīga ir apziņa, kam dziesma tiek rakstīta .

Lasīt vairāk

 
Koris "Latvija" saņem Lielo mūzikas balvu

2016. gada 1. martā Latvijas Nacionālajā operā notika Lielās mūzikas balvas 2015 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti deviņās kategorijās. 

Valsts Akadēmiskais koris Latvija saņēma balvu kategorijā Gada uzvedums par koncertuzvedumu Ziemeļu gaisma, kas notika 2015. gada 27. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā. 

 

 
Koris "Latvija" divās kategorijās nominēts Lielajai mūzikas balvai 2015

Valsts Akadēmiskā kora Latvija veiksmīgo koncertdarbību 2015. gadā apliecina saņemtās divas nominācijas Lielajai mūzikas balvai. Koris nominēts kategorijā Gada uzvedums par Ērika Ešenvaldsa multimediālo simfoniju Ziemeļu gaisma (VAK Latvija, Liepājas simfonsikais orķestris, diriģents Māris Sirmais un režisore Margo Zālīte), kas tika pirmatskaņota 27. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā. Projekts tika veidots sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu. 

Otra nominācija iegūta kategorijā Gada koncerts par koncertu EMĪLS DĀRZIŅŠ, kas izskanēja pagājušā gada 3.novembrī Latvijas universitātes Lielajā aulā .

Lasīt vairāk

 
"Ziemeļu gaisma" saņem "Kilograms kultūras 2015"

Šā gada 25. februārī, svinīgā ceremonijā, kura norisinājās Latvijas Televīzijas koncertstudijā, tika sumināti Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kopīgi veidotās Gada balvas Kilograms kultūras 2015 uzvarētāji – pērnā gada spilgtākie kultūras notikumi, kurus skatītāji noslēguma balsojumā novērtējuši visaugstāk.

Par 2015. gada labāko muzikālo notikumu (kategorija Mūzika) atzīta Ērika Ešenvalda multimediālā simfonija Ziemeļu gaisma, kas savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2015. gada 27. aprīlī Latvijas Nacionālājā operā. Šajā notikumā piedalījās Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", Liepājas Simfoniskais orķestris, diriģents Māris Sirmais un režisore .

Lasīt vairāk

 
Cikla "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei" otrais koncerts

Valsts Akadēmiskais koris Latvija aicina uz koncertu, kas veltīts mīlestības tēmai. Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 8.martā diriģenta Māra Sirmā vadībā tiks pirmatskaņotas kora dziesmas, ko sacerējuši komponisti Dace Aperāne, Renārs Kaupers, Kaspars Zemītis un četrpadsmit citi autori. Šis būs jau otrais koncerts ciklā Latvijas komponisti Latvijas simtgadei.

Radošajā laboratorijā trīs gadu periodā Māris Sirmais un Valsts Akadēmiskais koris Latvija iedvesmojis komponistus no Latvijas radīt ap 70 jaunus skaņdarbus korim, no kuriem labāko novērtējumu guvušie tiks .

Lasīt vairāk

 
Radio 3 "Klasika" jubilejas svinībās piedalīsies arī koris "Latvija"

2016. gada 6. janvārī – Zvaigznes dienā – ar vērienīgu koncertu Lielajā ģildē 20. dzimšanas dienu svinēs vienīgā klasiskās mūzikas raidstacija Latvijā – Latvijas Radio 3 "Klasika". Koncerta sākums – plkst. 19:00.

Koncertā piedalīsies "Klasikas" pastāvīgie sadarbības partneri un draugi mūzikā: Kristīne Blaumane (čells), Agnese Egliņa (klavieres), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), Ieva Parša (mecosoprāns), Jānis Kurševs (tenors), Rihards Mačanovskis (basbaritons), komponists un pianists Raimonds Pauls, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, bet pie diriģenta pults .

Lasīt vairāk

 
Izskanēs pirmais koncerts no cikla "Latvijas komponisti Latvijas simtgadei"

Šā gada 11. decembrī notiks unikāla koncertu cikla Latvijas komponisti Latvijas simtgadei skaņdarbu pirmatskaņojums.

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, diriģents Māris Sirmais un Valsts Akadēmiskais koris Latvija aizsākuši radošo laboratoriju, kuras ietvaros aptuveni 70 Latvijas komponisti radīs jaundarbus – dziesmas korim, muzikāli portretējot piecas stihijas: uguni, ūdeni, zemi (Tēvzemi), debesis un mīlestību. Pirmais koncerts izskanēs jau 11. decembrī plkst. 19 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē.

Koncertciklu iecerēts īstenot trīs gadu periodā, sākot šī gada decembrī un noslēdzot 2017. gada ziemā .

Lasīt vairāk

 
 
Koris LATVIJA ieraksta E. Dārziņa 140 gadu jubilejas dziesmu albumu

Svinot latviešu klasiķa Emīla Dārziņa 140 gadu dzimšanas dienu, Valsts Akadēmiskais koris Latvija ieraksta īpašu albumu, kurā pirmoreiz iekļautas visas komponista rakstītās dziesmas korim - kopskaitā 17. Albums ir kora Latvija dāvana Emīla Dārziņa cienītājiem. Albuma pirmatskaņojums kopā ar pasaulslavenā basbaritona Egila Siliņa piedalīšanos notiks 3.novembrī - komponista dzimšanas dienā.

Raiņa Lauztās priedes, Aspazijas Mēness starus stīgo, Kārļa Skalbes Mūžam zili un citu autoru dzejoļi, kurus Emīls Dārziņš pārvērtis dziesmās, jau ilgāk nekā 100 gadus ir .

Lasīt vairāk

 
Kultūras ministre korim pasniedz pateicības rakstu

Šodien Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde pasniedza Valsts Akadēmiskajam korim Latvija pateicības rakstu un atzinīgi novērtēja kora paveikto, nodrošinot Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.

 
 
Tuvojas 18. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

Valsts Akadēmiskais koris Latvija ielūdz uz vienu no gaidītākajiem kultūras notikumiem šajā vasarā: 18. Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, kas šogad notiks Rīgā un Liepājā. Piecos koncertos no 8. augusta līdz 5. septembrim būs iespēja dzirdēt Izraēlas un pareizticīgo garīgās mūzikas pērles, kā arī baudīt Jāņa Aišpura (The Sound Poets), Riharda Zaļupes un Jēkaba Jančevska jaundarbus, kas sarakstīti īpaši festivālam, iezīmējot jaunākās akadēmiskās mūzikas tendences Latvijā.

Festivāla atklāšanas koncertā 18. augustā Rīgas SV. Pētera baznīcā tiks atskaņoti 20 .

Lasīt vairāk

 
Ēriks Ešenvalds ziemeļblāzmu pārvērtis multimediālā simfonijā
Sākusies biļešu tirdzniecība uz komponista Ērika Ešenvalda multimediālās simfonijas Ziemeļu gaisma pasaules pirmizrādi, kas notiks šī gada 27.aprīlī Latvijas Nacionālajā operā. Piedaloties Liepājas Simfoniskajam orķestrim, Valsts Akadēmiskajam korim Latvija un diriģentam Mārim Sirmajam, tiks uzburts stāts par ziemeļu tautās leģendām apvīto polārplāzmu, ko pasilgtinās ekspedīcijas laikā dokumentētie video un dabas skaņu materiāli. 
 
Ziemeļblāzma jeb Aurora Borealis jau apdziedāta teikās un leģendās. Ziemeļu tautas to dēvē par lapsas astes sagrieztām sniega vērpetēm, debesu vārtiem aizgājušajiem, par karavīru .
Lasīt vairāk
 
Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” aicina uz koncertu pirmsadventa noskaņās

Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē šī gada 29. novembrī plkst. 14.00 Valsts Akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais aicina uz koncertu adventa noskaņās. Pēc koncerta plkst. 15.00 koris piedalīsies arī svinīgajā Svētajā Misē, kas tiks svinēta par godu Jeruzalemes Svētā Kapa bruņinieku ordeņa Latvijas nodaļas dibināšanai un pirmo biedru uzņemšanai.

Adventa noskaņu koncertā kora Latvija izpildījumā izskanēs M. Pretoriusa mūzika J. Sandstrēma apdarē, Alesandro Skarlati, Arvo Perta, Fransisa Pulenka darbi, kā arī Otorīno Respīgi Slavasdziesma Kunga .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA uzsāk sadarbību ar Zubinu Mehtu

Valsts Akadēmiskais koris Latvija ir devies uz Grieķiju, kur, ievērojamā diriģenta Zubina Mehtas (Zubin Mehta) aicināts, kopā ar Izraēlas Filharmonisko orķestri atskaņos Gustava Mālera 2. simfoniju Augšāmcelšanās.
Atēnu koncertzāles Megaron rīkotajā koncertu sērijā „Izcili orķestri, izcili diriģenti” Izraēlas Simfoniskais orķestris un diriģents Zubins Mehta sniegs divus koncertus. 18. jūnijā izskanēs Antona Bruknera 8. simfonija, bet 19. jūnija Gustava Mālera 2. simfonijas atskaņojumam pasaulslavenais diriģents ir aicinājis pievienoties Valsts Akadēmisko kori Latvija. Solistes būs Juliāna Banze (Juliane Banse, soprāns .

Lasīt vairāk

 
Šišons Vācijā atsāks sadarbību ar Akadēmisko kori LATVIJA

Diriģents Karels Marks Šišons atsāk sadarbību ar Valsts akadēmisko kori (VAK) Latvija.

Koris Latvija ir devies uz Zārbrikenu Vācijā, kur Pūpolsvēdienā, 13.aprīlī kopā ar Vācijas Radio filharmonisko (VRF) orķestri diriģenta Šišona vadībā atskaņos Džuzepes Verdi Rekviēmu.

Šišons no 2009. gada līdz 2012. gadam bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs. Šišona vadībā koris Latvija piedalījies dažādu lielo formu un operu koncertuzvedumu atskaņojumos.

Kā ziņots, pagājušā gada sākumā toreizējais LNSO galvenais diriģents .

Lasīt vairāk

 
Koris LATVIJA saņem Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons 2013

Šā gada 5. marta vakarā Latvijas Nacionālajā teātrī risinājās Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons svinīgā koncertceremonija, kurā tika noskaidroti ieraksti, kurus žūrija atzinusi par labākajiem 2013.gadā.

Valsts Akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais saņēma balvu nominācijā labākais akadēmiskās mūzikas albums par augustā izdoto komponista Ērika Ešenvalda kormūzikas kompaktdisku At the Foot of the Sky. Balvu pasniedza Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde.

Mūzikas ierakstu gada balva tika pasniegta jau 18. reizi.

 
Mārim Ošlejam piešķirts Igaunijas valsts apbalvojums - Māras zemes ordenis

23. februārī Pērnavas pilsētas teātrī Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess pasniegs Igaunijas valsts apbalvojumus 99 cilvēkiem par viņu pašaizliedzīgo darbu un veikumu Igaunijas valsts attīstības un izgaugsmes labā. Ar ceturtās šķiras Māras zemes ordeni tiks apbalvots arī Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” direktors Māris Ošlejs par Igaunijas un Latvijas kultūras sadarbības veicināšanu. 

Kā izteicies prezidens Ilvess, šo cilvēku labie darbi veicina Igaunijas izaugsmi, un Igaunijas valsts ir parādā visaugstāko pateicību šiem cilvēkiem, gan Igaunijā, gan ārvalstīs.

 
Zirgu ielas koncertzālē dokumentālā filma par Džonu Taveneru

28. janvārī izcilajam britu komponistam Seram Džonam Taveneram apritētu 70 gadi. 
Atzīmējot šo notikumu un pieminot komponista aiziešanu mūžībā Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” zālē jeb Zirgu ielas koncertzālē piektdien, 31. janvārī plkst 19:00 būs iespēja noskatīties Braiena Izarda (Bryan Izzard) dokumentālo filmu John Tavener. Beyond the Veil.
Izcilā komponista portretējums tapis Anglijā un Grieķijā, intervijās tiek runāts par Tavenera agrīnajām muzikālajām ietekmēm, aizraušanos ar rietumu filozofiju, pievēršanos Prezbiterāņu baznīcai un pēc tam pareizticībai. 
Kopš pagājušā .

Lasīt vairāk

 
Koris "Latvija" saņem ielūgumu koncertēt Izraēlā 2015./2016. sezonā

Gada pirmajās dienās kora Latvija dalībniekiem koncertējot Izraēlā ir liels prieks saņemt labas ziņas no Latvijas – kora darbība atzinīgi novērtēta un nominēta 4 kategorijās laikraksta Diena Gada balvai kultūrā, kā arī VAK Latvija saņemto Latvijas Radio 3 programmas Klasika gada BRAVO par darbību Latvijā un ārzemēs.

Pie gandarījuma par kora darba novērtējumu arī prieks, ka pēc kora koncertturnejas pēdējiem diviem koncertiem Jeruzalemes Henrija Krauna zālē (Henry Crown Hall), atskaņojot Ludviga van Bēthovena Missa Solemnis un Jozefa Haidna Pasaules radīšanu .

Lasīt vairāk

 
Māris Sirmais uzsāk sadarbību ar vienu no vadošajiem Krievijas orķestriem

Šī gada 11. novembrī Valsts Akadēmiskā kora Latvija mākslinieciskajam vadītājam Mārim Sirmajam gaidāma debija ar J. Svetlanova Krievijas Valsts Akadēmisko simfonisko orķestri (šobrīd šo kolektīvu vada viena no pasaulē pazīstamākajām Krievijas diriģēšanas zvaigznēm Vladimirs Jurovskis). Šī Mārim Sirmajam ir nozīmīga atgriešanās P. Čaikovska vārdā nosauktajā Maskavas koncertzālē, jo pēc spožajiem koncertiem šeit ar Valsts Akadēmisko kori Latvija 2010. un 2012. gadā, tika saņemts ielūgums no Valsts Maskavas Filharmonijas koncertēt šeit ar J. Svetlanova orķestri. 

Koncerta programmā izskanēs Volfganga .

Lasīt vairāk

 
Mariss Jansons izvēlas Valsts Akadēmisko kori LATVIJA

Visa pasaule šajā gadā atzīmē Marisa Jansona 70. jubileju, kā arī viņa vadītais Amsterdamas Karaliskais Concertgebouw orķestris šogad svin savu 125. gadskārtu. Par godu šiem notikumiem orķestris organizē plašu vispasaules koncertturneju visa gada garumā. Koncerti jau notikuši Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā, Eiropā un Austrālijā.
Šī gada 8. novembrī Sanktpēterburgas filharmonijā un 10. novembrī Maskavā, P. Čaikovska koncertzālē Concertgebouw orķestris Marisa Jansona vadībā atskaņos G. Mālera 2. simfoniju, kuras atskaņojumā piedalīsies arī Valsts Akadēmiskais koris Latvija.

Kora direktors Māris Ošlejs .

Lasīt vairāk

 
“Marijas Magdalēnas evanģēlijs” saņems Baltijas Asamblejas balvu

Valsts Akadēmiskā kora Latvija pasūtītā un pirmatskaņotā oratorija “Marijas Magdalēnas evanģēlijs” saņems Baltijas Asamblejas balvu. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 28. novembrī.

14. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla un Rīgas Svētku ietvaros, 2011. gada 19. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā notika igauņu komponista Pētera Vehi oratorijas „Marijas Magdalēnas evaņģēlijs” pirmatskaņojums. Skaņdarbs tapa pēc Valsts Akadēmiskā kora Latvija un Igaunijas Kultūras ministrijas pasūtījuma.
2012. gadā šis opuss tika ierakstīts un izdots kompaktdiskā. Šogad šīs oratorijas autoram Pēteram Vehi piešķirta Baltijas Asamblejas .

Lasīt vairāk

 
Ērika Ešenvalda kormūzikas albums „At the foot of the sky"

Šī gada 8. augustā plkst. 20:00 Valsts Akadēmiskais koris Latvija un diriģents Māris Sirmais aicina uz kādu īpašu notikumu – Ērika Ešenvalda kormūzikas albuma At the foot of the sky prezentācijas koncertu. 

Koncerta norises vieta – Jaunciema osta (Jaunciema gatvē 135b, mājas lapā www.jaunciema-osta.lv pamācība, kā nokļūt ar sabiedrisko transportu vai personīgo auto).
Albumā iekļautas astoņas kompozīcijas Northern lights, Seneca’s Zodiac, Vineta, Tāls Ceļš, Stars u.c. darbi. Visus šos darbus vieno komponistam tuva tematika – zvaigznes .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskajam korim "Latvija" marts paies ārvalstu turneju zīmē

Trīs nedēļu ilgās turnejas iesākumā koris Latvija ir devies uz Somiju, kur kopā ar kamerorķestri Kymi Sinfonietta atskaņos Jozefa Haidna oratoriju „Pasaules radīšana”. Ar Kymi Sinfonietta Valsts Akadēmiskais koris Latvija sadarbojas kopš 2009. gada, kad pēc orķestra uzaicinājuma pirmo reizi viesojās Kotkas reģionā, un vairāku koncertu sērijā atskaņoja Georga Frīdriha Hendeļa oratoriju „Salamans”. Kamerorķestris 2011. gadā viesojās Rīgā Somijas mūzikas dienu ietvaros. Kā atzina pasākuma rīkotāji notikumam veltītajā preses konferencē, orķestris ir ļoti priecīgs atkal sadarboties ar kori un .

Lasīt vairāk

 
Ērika Ešenvalda autorkoncerts TĀLS CEĻŠ nominēts Lielajai Mūzikas balvai

Šodien Latvijas Republikas Kultūras ministrijā notikušajā preses konferencē tika paziņoti Lielās Mūzikas balvas 2012.gada nominanti.  

Nomināciju par gada koncertu saņēmis arī Ērika Ešenvalda autorkoncerts „Tāls ceļš”, kas izskanēja šā gada 12.oktobrī, Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Dalībnieki: Valsts Akadēmiskais koris Latvija, diriģents Māris Sirmais.

Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 19.februārī Latvijas Nacionālajā operā, kuru tiešraidē pārraidīs Latvijas Televīzijas 1.kanāls un Latvijas Radio 3 Klasika.

 
Britu izdevniecība "Hyperion Records" izdod Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" CD

Prestižā britu izdevniecība „Hyperion Records” 2013. gadu sākusi ar kāda īpaša kompaktdiska izdošanu. Klajā laists ieraksts „A Ship with unfurled sails” ar trīspadsmit britu komponista Gabriela Džeksona kormūzikas opusiem, ko iedziedājis Valsts Akadēmiskais koris Latvija Māra Sirmā vadībā. Vienā no skaņdarbiem ģitāras solo izpilda izcilais latviešu ģitārists Kaspars Zemītis.

 

Gabriels Džeksons ir viens no mūsdienu ievērojamākajiem britu komponistiem, daudz  raksta tieši korim. Kopš bērnības bijis cieši saistīts ar britu kormūzikas tradīcijām, dziedājis katedrāles zēnu korī .

Lasīt vairāk

 
Notiks 15. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

Šogad aprit 15. gads kopš Valsts Akadēmiskais koris Latvija un tā mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais aicina uz Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, kas norisināsies no 28.augusta līdz 8.septembrim. Koris Latvija šogad atzīmē savas darbības 70 gadu jubileju.

Festivālu koris Latvija atklās ar E.L. Vēbera „Rekviēmu” un Pāvela Lukaševska 3. simfonijas pasaules pirmatskaņojumu 28. augustā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Koncertā kopā ar kori uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, solisti Inga Šļubovska, Liene Kinča, Rafals Bartminskis .

Lasīt vairāk

 
 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" uzsāk 70 gadu jubilejas koncertu sēriju

2012. gadā koris Latvija atzīmēs 70 gadu jubileju. Jubilejas gada koncertu sērija tiks atklāta ar V. A. Mocarta „Rekviēmu” – skaņdarbu, ko koris Latvija savā pastāvēšanas laikā atskaņojis visbiežāk - vairāk nekā 200 reižu! Šoreiz Rekviēms izskanēs Rīgas Sv. Jāņa baznīcā 30.martā plkst. 19.00 diriģenta Zbigņeva Gracas vadībā. Kopā ar Valsts Akadēmisko kori Latvija koncertā kopā būs Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un solisti Inga Šļubovska, Baiba Berķe, Viesturs Jansons un Romāns Poļisadovs. Ņemot vērā lielo publikas interesi, skatītājiem būs .

Lasīt vairāk

 
 
Ēriks Ešenvalds kļuvis par komponistu-rezidencē Kembridžas univeristātē

Valsts Akadēmiskā kora Latvija mākslinieks un komponists Ēriks Ešenvalds ir ieguvis stipendiju Kembridžas Universitātē, Trīsvienības koledžā, kļūstot par mākslinieku-rezidencē.

Turpmākos divus gadus Ēriks Ešenvalds radoši strādās vienā no pasaules senākajām un izcilākajām universitātēm, iesaistoties tās dzīvē un komponējot. Kā norāda pats komponists: „Nav noslēpums, ka šī vēsturiski un intelektuāli nozīmīgā vieta atvērs jaunu lapaspusi manā radošajā darbā un būs kā skrejceļš manas mūzikas skanējumam tālāk pasaulē.”

Trīsvienības koledža ir dibināta 16. gadsimtā, un tās absolventu vidū .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" iegūst Lielo mūzikas balvu!

2011. gada 8. martā Latvijas Nacionālajā operā notika Lielās Mūzikas balvas pasniegšanas ceremonija. Valsts Akadēmiskais koris Latvija saņēma Lielo mūzikas balvu kategorijā "Gada koncerts" ar Gijas Kančeli 75. jubilejas koncertu, kas notika Rīgas Domā 2010.gada 4. septembrī 13. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ietvaros. Koncertā kā goda viesis klāt bija arī pats komponists. Domā izskanēja opusa "Neskumstiet" ("Don't Grieve") Latvijas pirmatskaņojums, kur baritona solopartiju izpildīja Egils Siliņš. Koncerta noslēgumā izskanēja Latvijā jau iemīļotais G.Kančeli rekviēms "Stiksa", ko .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" debitē Helsinku festivālā, Somijā

Paralēli  13. Starptautiskajam garīgās mūzikas festivālam Valsts Akadēmiskais koris Latvija dosies uz Somiju, kur 25. augustā debitēs lielākajā mākslas festivālā Somijā -  Helsinku festivālā. Pēc veiksmīgas debijas Helsinku koncertzāle Finlandia 2009. gadā, kad koris piedalījās Rodiona Ščedrina koncertoperas Apburtais Ceļotājs pirmatskaņojumā Skandināvijā, koris atgriežas, lai priecētus Somijas klausītājus ar Zendera / Šūmaņa skaņdarbiem Fantāzija un Mesa. Koncertā piedalīsies diriģents Jons Storgards,Helsinku Filharmoniskais orķestris un solisti Anna Danika (soprāns), Mika Nisula (tenors), Matti Turunens (bass).

 
WERGO izdod kompaktdisku ar kora "Latvija" ierakstu

Vācijas izdevniecība WERGO laidusi klajā kompaktdisku ar Rodiona Ščedrina krievu liturģijas „Apzīmogotais eņģelis” ierakstu, kas tapis pērn Reingavas festivālā (Vācija) un ko Māra Sirmā vadībā izpilda Valsts Akadēmiskais koris Latvija. Korim ir patiess lepnums, ka ierakstā skan arī kora solistu balsis – Inese Romancāne (soprāns), Zane Zilberte (mecosoprāns), Jurģis Liepnieks (tenors). Flautas solopartiju izpilda izcilā latviešu mūziķe Dita Krenberga. Zēnu solopartijas dzied Rīgas Doma zēnu kora pārstāvji Patriks Stepe (soprāns), Matīss Circenis (alts).
Pēc spožā „Apzīmogotā eņģeļa” atskaņojuma Rīgas Domā .

Lasīt vairāk

 
Koris "Latvija" debitēs Ņujorkā, festivālā "White Light"

Valsts Akadēmiskais koris Latvija ir uzaicināts koncertēt jaunajā Linkolna Centra rudens festivālā „White Light” šī gada 12. un 13. novembrī.
Valsts Akadēmiskā kora Latvija direktors Māris Ošlejs uzsver, ka pēc trīskārtējas viesošanās Singapūras Mākslas festivālā, Lucernas Festivālā Šveicē, Brēmenes Mūzikas festivālā u.c. festivālos pēdējo desmit gadu laikā, šī ir kārtējā kora mārketinga uzvara, iekarojot pasaules nozīmīgākās koncertzāles.
Šī festivāla programmā atrodami tādi izcilu mākslinieku vārdi, kā piemēram, The Hilliard Ensemble un Jans Garbareks, diriģents Daniels Hardings, pianiste .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" saņem Lielo Mūzikas Balvu

2010. gada 2. marta vakarā Latvijas Nacionālajā operā tika pasniegta Lielā Mūzikas Balva. Valsts Akadēmiskais koris Latvija bija nominēts un saņēma šo balvu kategorijā "Gada iestudējums" par Artūra Onegēra muzikāli dramatiskās oratorijas "Žanna d'Arka uz sārta"  uzvedumu 12. Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla ietvaros. Balvas pasniegšanas ceremonijas noslēgumā tika atskaņots fināls no šī darba, ko klausītāji varēja vērot tiešraidē Latvijas Televīzijas 1. programmā, kā arī klausīties Latvijas Radio programmā "Klasika".

Izrāde notika Sv. Pētera baznīcā 2009.gada 28 .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" debitē Amsterdamas Concertgebouw

Valsts Akadēmiskā kora Latvija grupa ir devusies uz Nīderlandi, lai sestdien, 12. decembrī Amsterdamas Concertgebouw piedalītos Dž. Rosīni operas „Vilhelms Tells” koncertuzvedumā. Koris Latvija uzstāsies kopā ar Nīderlandes Radio filharmonisko orķestri, Nīderlandes Radio kori un solistiem diriģenta Paolo Olmi vadībā.
Koncerts notiks cikla „Sestdienas matinē” ietvaros. Šī būs kora Latvija debija izcilajā Concertgebouw zālē, kas savas akustikas dēļ tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajām koncertzālēm. Iespēja muzicēt šajā koncertzālē ir nozīmīgs notikums katram mūziķim. Šajā zālē regulāri notiek koncerti .

Lasīt vairāk

 
Debija Lucernas Festivālā!

Valsts Akadēmiskā kora Latvija menedžments ir panācis kora debiju vienā no prestižākajiem pasaules mūzikas notikumiem – Lucernas Festivālā. 
Lucernas Festivāla aizsākumi meklējami pirms septiņdesmit gadiem, 1938. gada 25. augustā, kad leģendārais itāļu diriģents Arturo Toskanīni sapulcināja sava laika talantīgākos kolēģus vienā orķestrī un sniedza koncertu Tribšenas dārzos iepretim Riharda Vāgnera savrupmājai. Šobrīd tas ir ļoti nozīmīgs un augstu vērtēts notikums mūzikas pasaulē. Ik gadus festivālu apmeklē ap 120 000 mūzikas mīļotāju no daudzām valstīm.
30. martā plkst. 19:30 Jezuītu .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" koncertē Somijā

Valsts akadēmiskais koris Latvija no 16. līdz 21. martam atradīsies Somijā, kur kopā ar simfonisko orķestri Kymi Sinfonietta atskaņos vērienīgo Georga Frīdriha Hendeļa oratoriju Zālamans. Šis opuss Somijā ir ļoti reti atskaņots un tādēļ tiek gaidīts kā īpašs notikums.
Zālamans izskanēs trīs pilsētās - Kotkā, Kovolā un Helsinkos. Atskaņojumā piedalīsies arī Anu Komsi (soprāns), Pīa Komsi (soprāns), Mikaels Belini (kontrtenors), Nials Korels (tenors) un Lukass Jakobskis (bass). Diriģents būs Andress Mustonens (Igaunija).

 
Disks "No Baltijas krasta" ir nominēts Latvijas Ierakstu gada balvai

Valsts Akadēmiskais koris Latvija nesen izdeva albumu "No Baltijas krasta". Šis disks apvieno pēdējo gadu talantīgāko Baltijas komponistu kompozīcijas, kas rakstītas korim. Akadēmiskajam korim Latvija iepriekš ir bijusi lieliska sadarbība ar ikvienu komponistu, kura skaņdarbi iekļauti šajā ierakstā. Albumā dzirdami Pētera Vaska, Arvo Perta, Veljo Tormisa, Riharda Durbas, Vitautas Miškinis, Georga Pelēča, Imanta Ramiņa, Pētera Butāna un Ērika Ešenvalda darbi. Diriģents Māris Sirmais.

Šis albums ir nominēts Latvijas Ierakstu gada balvai kā labākais klasiskās/akadēmiskās mūzikas albums. Diska .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" šajā vasarā piedalīsies daudzos festivālos

Sākot vasaru Akadēmiskais koris Latvija ir saņēmis daudzus ielūgumus uzstāties dažādos mūzikas un mākslas festivālos Latvijā un Igaunijā. Koris jau otro reizi uzstājās "Cēsu mākslas festivālā 2008". Šogad koris uzstāsies festivāla atklāšanas koncertā ar Tolga Kašif "Karalienes simfoniju" un Imanta Kalniņa "4. simfoniju".

Uzreiz pēc Cēsu festivāla koris Latvija dodas uz Igauniju, kur tas ar Karla Orfa Karmina Burana uzstāsies "Glasperlenspiel" mūzikas festivālā. Koris ir saņēmis ielūgumus arī no citiem Igaunijas festivāliem.

Pēc atgriešanās Latvijā, Valsts Akadēmiskais .

Lasīt vairāk

 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", Arvo Perts - "Deer`s Cry", pirmatskaņojums

Valsts Akadēmiskais koris Latvija  ar diviem koncertiem Īrijā sniegs pasaules pirmatskaņojumu Arvo Perta skaņdarbam Deer`s Cry. Koncerti iekļauti tūrē ar nosaukumu Arvo Perta pasaules pirmatskaņojumi: Baltijas balsis Īrijā. Uzstāsies koris Latvija un īru diriģents Ferguss Šeils (Fergus Sheil).

 
Akadēmiskais koris saņem Kultūras ministrijas apbalvojumu

Valsts Akadēmiskajam korim Latvija tika pasniegta nacionālās kultūras balva Trīs Brāļi. Koris tai tika nominēts Kultūras attīstības jomā. Apbalvojums tika pasniegts pat Starptautisko Garīgās mūzikas festivālu, ko koris organizē jau 10 gadus. Festivāls ir nozīmīga Latvijas kultūras sastāvdaļa un katru gadu tas iegūst arvien plašāku starptautisko rezonansi. 

 
Akadēmiskais koris "Latvija" iegūst starptautisku atpazīstamību

Latviešu mākslinieki un Latvijā tapušie priekšnesumi tiek augsti vērtēti akadēmiskās mūzikas cienītāju vidū, liecina žurnāla Opernwelt veiktā aptauja. Kritiķis Džorns Florians Fukss (Jorn Florian Fukss) Valsts Akadēmiskā kora Latvija Latvijas Nacionālajā operā izpildītā Fuit bouth is Jozeph dēļ atzinis VAK Latvija par gada labāko kori.

 
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" piedalās filmas Parfīms tapšanā

Valsts Akadēmiskais koris Latvija ir priecīgs kopā ar Simonu Ratlu (Simon Rattle) un Berlīnes filharmoniju strādāt pie filmas Parfīms muzikālās daļas. Pateicoties modernajām tehnoloģijām, bija iespējama attālināta sadarbība, un Valsts Akadēmiskā kora Latvija ieraksti tika veikti Rīgā diriģenta Kristiana Jarvi (Igaunija) vadībā. Ierakstītie skaņu ceļi tālāk tika nosūtīti filmas producentiem Berlīnē.